موج
کدخبر : ۳۷۷۷۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377763

جواد اعتضادی:

مدیر جهاد کشاورزی تایباد گفت: تولید علوفه به روش هیدروپونیک یعنی جوانه زنی بذر جو در محیطی عاری از بیماری های تغذیه ای دام و این فرآیند در شرایط بدون خاک، با امکان تولید متراکم و استفاده بهینه از آب و مواد غذایی انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، جواد اعتضادی مدیر جهاد کشاورزی تایباد بیان کرد: برای نخستین بار تولید علوفه به روش نوین «هیدروپونیک» در این شهرستان اجرا شد.

جواد اعتضادی همچنین افزود: در این روش با هدف استفاده بهینه از منابع و اجرای الگوی مناسب کشت به ازای هر ۶۰ مترمربع و در فاصله زمانی هفت روز، هفت تن علوفه سبز تولید می شود.

وی ادامه داد: در این شیوه میزان آب مصرفی نیز نسبت به تولید علوفه به روش های سنتی بیش از ۷۵ درصد صرفه جویی می شود.

مدیر جهاد کشاورزی تایباد گفت: هم اکنون برای تولید علوفه جو سبز هیدروپونیک، ۲ سالن در مقیاس هر یک ۶۰ متر مربع پیش بینی شده است که در هر یک روزانه یک تن از این نوع علوفه تولید و روانه بازار مصرف دام می شود.

اعتضادی افزود: برای راه اندازی این تعداد سالن بیش از ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال هزینه شده و زمینه اشتغال ۲ نفر به صورت مستقیم در آن فراهم شده است.

وی ادامه داد: تولید علوفه به روش هیدروپونیک یعنی جوانه زنی بذر جو در محیطی عاری از بیماری های تغذیه ای دام و این فرآیند در شرایط بدون خاک، با امکان تولید متراکم و استفاده بهینه از آب و مواد غذایی انجام می شود.

مدیر جهاد کشاورزی تایباد به مزایای کشت علوفه به روشهای نوین اشاره کرد و گفت: کاربرد این روش در تولید علوفه سبز در تایباد دارای مزایایی همچون کاهش مصرف آب، تولید پیوسته علوفه در سال، کاهش زمان تولید و نیروی کار، کاهش هزینه تولید و ارزش غذایی بالای آن است.

اعتضادی در خاتمه خاطر نشان کرد: کشت هیدروپونیک علوفه با وجود این که به سرمایه و دانش زیادی نیاز دارد، اما می تواند بهترین راهکار برای عبور از بحران خشکسالی باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها