موج
کدخبر : ۳۷۷۴۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377436

مدیر عامل حمعیت هلال احمر استان همدان:

مدیر عامل حمعیت هلال احمر استان همدان با اشاره به تهیه طرح اسکان اضطراری و اینکه 244 هزار نفر از برنامه های مراقبتی و حمایتی هلال احمر بهره برده اند، به شرح اقدامات انجام شده در جمعیت طی سال گذشته پرداخت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج همدان، علی سنجربیگی ، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان همدان ضمن تبریک روزجهانی صلیب سرخ و هلال احمر به شرح مختصری از اقدامات سال 1399 جمعیت هلال احمراستان پرداخت و عنوان کرد: در سال 1399 جمعیت هلال احمر استان 520 ماموریت امدادی انجام داده است که این عدد 2 درصد از کل ماموریت های انجام شده در کشور را شامل می شود.

وی افزود: در سال 1399 در حوزه آموزش عمومی همگانی و تخصصی حدود 80 هزار نفر از آحاد جامعه به صورت حضوری، نیمه حضوری و مجازی بهره برده اند و در حوزه داوطلبان یا خدمات اجتماعی 538 برنامه داوطلبانه انجام شده است که 7553 نفر روز کار داوطلبی روی داده است و 444 هزار نفر از آسیب دیدگان استان از این برنامه ها بهره مند شده اند.

244 هزار نفر از برنامه های مراقبتی و حمایتی هلال احمر بهره برده اند

وی ادامه داد: ارزش ریالی کمک های  داوطلبانه جمعیت در سال 1399 بالغ بر 8 میلیارد و 900 میلیون تومان بوده است که  از طریق داوطلبین و خیرین استان جمع آوری و بین محرومین توزیع شده است و به صورت توزیع بسته های معیشتی و غذایی در قالب کمک های مومنانه که حدود 8 هزار سبد غذایی با ارزش میانگین 300 هزار تومان بین محرومین توزیع شده است

وی افزود: تهیه و توزیع جهیزیه، ویزیت رایگان، تهیه و توزیع سیسمونی و غذای گرم بین محرومین نیز اتفاق افتاده است و در حوزه معاونت امور جوانان نیز 700 برنامه انجام شده است و 32 هزار نفر روز عضو جوان در این برنامه ها شرکت کرده اند.

وی عنوان کرد: برنامه های شاخصی در حوزه جوانان انجام شده است که می توان به طرح عامران سلامت، طرح نذر سلامت با خادمان سلامت که حول 244 هزار نفر از برنامه های مراقبتی و حمایتی بهره برده اند و محور بحث های مرتبط به نظارتی و هشدار و مقابله با کرونا بوده است.

 طرح های شهید سلیمانی و ناظران سلامت که در حال حاضر هم در جریان است و اقدامات مراقبتی و حمایتی توسط اعضای جوان و داوطلب جمعیت در سراسر استان نیز در حال اجرا است و 244 هزار نفر از این برنامه ها استفاده کرده اند

وی یادآور شد: در سال 1399 یکی از اعضای امدادگر و جوان موفق به دریافت تندیس ملی فداکاری شد که از مجموعه وزارت علوم و 12 سازمان متمرکز در مرکزاین جایزه به جوان مورد نظر از طرف دانشگاه های کشور اهدا شد. این تندیس در کشور به 70 دانشجو که اقدامات فداکارانه داشته اند اهدا می شود.

وی ادامه داد: در طرح یاس که با همکاری کمیته امداد و جمعیت انجام شد در سطح کشور جمعیت کشور رتبه اول را کسب کردیم و این طرح به آموزش و مشارکت دختران مجرد تا 40 سال که تحت پوشش کمیته امداد قرار داشتند می پردازد و با دریافت آموزش های کمک های اولیه و مدیریت بحران می توانند در مواقع لزوم خدمت رسانی کنند.

سنجربیگی گفت: در حوزه درمان و توانبخشی در ارتوپی فنی حدود 789 نفر از مددجویان توانبخشی و در فیزیوتراپی 559 را پوشش داده ایم و 43382 نفر از خدمات داروخانه ای جمعیت هلال احمر در سال گذشته استفاده کرده اند و 6433 نفر از خدمات درمانگاهی و 3150 نفر هم از مرکز پزشکی استفاده کرده اند و موفق شده ایم کد hix ‌را برای داروخانه اخذ کنیم.

تکمیل و خاتمه طرح اسکان اضطراری

وی عنوان کرد: تهیه برنامه یا اکشن پلن یا برنامه عملیاتی، تکمیل و خاتمه طرح اسکان اضطراری و ارایه آن به ستاد پیشگیری استان که با همکاری  اداره کل مدیریت بحران استانداری تهیه شده است.

این طرح  تاکنون  برای 8 شهرستان استان تهیه شده است که به رفع چالش های مطرح در زمان حوادث اسکان اضطراری می پردازد که در پایان سال 99 تهیه شده است و تقدیم ستاد پیشگیری شد..

وی با اشاره به برنامه های پیشنهادی در سال 1400 گفت: از برنامه هایی که برای سال آینده پیش بینی کرده ایم برنامه های آمادگی و تجهیزات امداد و نجات و آموزش های تخصصی است . پیش بینی شده است که در سال آینده 120 هزار نفر ازآموزش های همگانی و عمومی و تخصصی استفاده کنند.

طرح مشارکت اجتماعی در محله های کم برخوردار

وی افزود:  پیش بینی شده است که  خدمات کمک هزینه های درمانی  و حمایتی را توسعه دهیم و همینطور طرح مشارکت اجتماعی داوطلبان در محله های کم برخور دار در سطح شهرستان ها را داریم که 6 مرحله برای شروع انتخاب شده اند و با تشکیل خانه داوطلب در محله مورد نظر این  حمایت ها انجام خواهد شد و توسط افراد محلی به عنوان شهردار محله به جمع آوری اطلاعات مورد نیاز برای کمک به محرومین خواهند پرداخت.

سنجربیگی گفت: در حوزه جوانان هم برنامه های مختلفی برنامه ریزی شده است و اعزام کاروان سلامت در حوزه داوطلبان نیز اتفاق خواهد افتاد.

وی با بیان اینکه در سال 99 هشت  هزار بسته معشتی دربین محرومین توزیع شده است، گفت:  هفته گذشته 300 بسته معیشتی و در ماه مبارک رمضان نیز 2 هزار سبد معیشتی با ارزش میانگین 400 تا 500 هزار تومان،  300 بسته گوشت قرمز، 2 هزار عدد ماسک به آسایشگاه معلولین، 10 مورد سیسمونی و جهیزیه، 4 دستگاه بخاری گازی، اهدای یک  دستگاه آبگرمکن، یک دستگاه گاز سه شعله، ساخت سرویس بهداشتی و حمام و 2 دستگاه یخچال توسط داوطلبان میان نیازمندان توزیع شده است.

وی عنوان کرد: از سوی  بانک امانات تجهیزات پزشکی برای حدود 200 بیمار که نیاز به کپسول اکسیژن و دستگاه اکسیژن ساز داشتند تامین صورت گرفت.

وی به  همکاری با بیمارستان علیمرادیان نهاوند اشاره کرد و گفت:  328 نفر روز از اعضای داوطلب جمعیت هلال شهرستان با تیم سلامت این بیمارستان مشارکت داشتند.

وی عنوان کرد: 7 دستگاه کپسول اکسیژن توسط خیرین در ایام موج چهارم به بانک امانات تجهیزات پزشکی استان اهدا شده است و در پی تهیه 12 دستگاه اکسیژن ساز هستیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان همدان مطرح کرد: در حوزه امداد و نجات 60 ماموریت در سال 1400 انجام شده است  واز آموزش همگانی نیز به صورت مجازی 20 هزار نفربهره برده اند که بنا داریم تا پایان سال 1400 این عدد را به 120 هزار نفر برسانیم. 50 مورد محتوای آموزشی تهیه شده و بین ادمین های فضای مجازی منتشر شد.

 

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها