موج
کدخبر : ۳۷۷۰۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377041

محمد علی اسلامی:

مسئول شیلات جهاد کشاورزی سبزوار عنوان کرد: شهرستان سبزوار که از دیرباز در تولید شیلات در خراسان رضوی پیشگام بوده است و علاوه بر حوزه تولید ماهیان خاویاری، سالیانه ۳۳۰۰ تن ماهی سردابی و گرمابی در این شهرستان تولید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد علی اسلامی مسئول شیلات جهاد کشاورزی سبزوار بیان کرد: سبزوار با وجود اقلیم کویری، نخستین شهرستان خراسان رضوی به شمار می‌رود که در حوزه تولید خاویار فعال است.

محمد علی اسلامی در ادامه این مطلب گفت: شهرستان سبزوار که از دیرباز در تولید شیلات در خراسان رضوی پیشگام بوده است طی سال‌های اخیر مزارع تولید خاویار نیز در آن فعال شده است.

وی ادامه داد: هم اینک چهار مزرعه تولید ماهیان خاویاری در  شهرستان سبزوار و یک مرکز نیز در شهرستان داورزن فعال است.

مسئول شیلات جهاد کشاورزی سبزوار اظهار کرد: طی یک سال گذشته از مجموع چهار مزرعه تولید ماهیان خاویاری سبزوار حدود هشت تن  گوشت ماهیان خاویاری تولید شده است.

اسلامی افزود: همچنین برای نخستین بار در خراسان رضوی تولید خاویار در این شهرستان به ثمر نشست و ۲۲ قطعه مولد ماهی خاویار از گونه سیبریکه هر یک به وزن ۲۲.۵ کیلوگرم برای استحصال خاویار از سبزوار به استان مازندران ارسال شد.

وی بیان کرد: همچنین در راستای بهره وری بیشتر از آب قنوات، طرح پرورش ماهی خاویار در قنات روستای کهنه آب سبزوار اجرا شده است.

وی همچنین مطرح کرد: در راستای توسعه شیلات و تولید ماهیان خاویاری پروانه تاسیس شهرک آبزی‌ پروری و پرورش ماهیان خاویاری شهرستان سبزوار صادر شده است که عملیات اجرایی این شهرک در مساحت ۶ هکتار با استفاده از آب رودخانه کال شور با ظرفیت اسمی تولید سالانه ۶۰ تن گوشت و ۱.۵ تن خاویار شروع شده است.

محمد علی اسلامی  در خاتمه تصریح کرد: علاوه بر حوزه تولید ماهیان خاویاری، سالیانه ۳۳۰۰ تن ماهی سردابی و گرمابی در این شهرستان تولید می‌شود که این میزان یک سوم تولید ماهی خراسان رضوی را شامل می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها