موج
کدخبر : ۳۷۶۳۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376357

سرهنگ حمیدرضا دهنوی:

رییس پلیس راهور خراسان رضوی گفت: طبق تصمیم ستاد کرونا خراسان رضوی، مراسم شبهای قدر در فضا‌های باز و در بازه زمانی ۲ ساعته برگزار خواهد شد و از عصر امروز نیرو‌های راهور، اطراف حرم مطهر رضوی مستقر خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، سرهنگ حمیدرضا دهنوی رییس پلیس راهور خراسان رضوی اعلام کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در مشهد، طبق تصمیم ستاد کرونا مقرر شده است تا مراسم شب قدر در فضا‌های باز و در بازه زمانی ۲ ساعته برگزار شود.

سرهنگ حمیدرضا دهنوی خاطرنشان کرد: بر این اساس در مشهد در اطراف حرم مطهر رضوی از عصر امروز نیرو‌های راهور مستقر خواهند شد و تمهیدات پیش‌بینی شده و انسداد‌های مقطعی بسته به وضعیت محیط اعمال خواهد شد.

رییس پلیس راهور خراسان رضوی ادامه داد: بر این اساس در صورت نیاز از ساعت ۱۷ شب‌های ۱۹، ۲۱ و ۲۳ ماه مبارک رمضان تا پایان مراسم، تردد در طول مسیر‌های میدان شهدا به‌طرف خیابان شیرازی، از تقاطع شهدا تا حرم مطهر و روگذر شیرازی، خیابان امام رضا (ع) حدفاصل میدان بسیج تا میدان بیت‌المقدس تا حرم مطهر و قوس زیرگذر و خیابان طبرسی از تقاطع گمنام تا حرم مطهر ممنوع خواهد شد.

سرهنگ دهنوی افزود: همچنین ممنوعیت تردد در خیابان نواب صفوی از میدان پنج‌راه تا حرم مطهر و طول خیابان شهید اندرزگو، خیابان بیت‌المقدس تا تقاطع خسروی و خیابان آیت‌الله بهجت از تقاطع شهدا تا مقابل بهجت دو، ممنوع خواهد بود.

رییس پلیس راهور خراسان رضوی افزود: همچنین براساس ظرفیت پذیرش پارکینگ‌های حرم مطهر از ساعت ۲۰ شب‌های احیا تا پایان مراسم از تردد کلیه وسایل نقلیه شخصی و موتورسیکلت‌ها به سمت حرم جلوگیری خواهد شد.

سرهنگ دهنوی تصریح کرد: طبق تصمیم ستاد ملی کرونا، طرح منع تردد شبانه نیز در شب‌های قدر اجرا نخواهد شد.

در ادامه و طبق اعلام معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی شایان ذکر می باشد: آیین شب‌های قدر در حرم امام رضا(ع) با توجه به شیوع کرونا و ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ، با حضور تعداد معدودی از زائران در صحن‌های حرم مطهر با مرکزیت صحن پیامبر اعظم (ص) حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد.

این مراسم طبق برنامه اعلام شده بدین شرح است: بخش احیای این مراسم از ساعت ۲۳:۳۰ تا یک بامداد با مرثیه سرایی و با سخنرانی آیت الله سیداحمد علم الهدی نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد مقدس و برگزاری مراسم احیا ادامه خواهد یافت و پایان بخش مراسم نیز قرائت فرازی از سخنان امام رضا (ع) خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها