موج
کدخبر : ۳۷۶۳۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376312

در فروردین ماه سال 1400 صورت گرفت؛

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان بیان داشت: در فروردین ماه 1400، حدود 59 درصدى صادرات و 160 درصدى ترانزیت از بزرگترین بندر کانتینری کشور افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی رضا محمدی کرجی ران اظهار داشت: در فروردین ماه سال جاری 158 فروند کشتی کانتینری در اسکله اختصاصی بندر شهید رجایی پهلودهی شده است و نسبت به مدت مشابه سال قبل آمارها رشد شاخص ها را در همه حوزه های کانتینری نشان می دهد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان افزود: در فروردین ماه سال جاری 126 هزار و 850 TEU کانتینر در بزرگترین بندر کانتینری کشور تخلیه و بارگیری شده که آمارها بیانگر رشد 12 درصدی در این بخش است.
کرجى ران با اشاره به میزان صادرات کالا‌های کانتینری در مدت یاد شده، بیان کرد: در نخستین ماه از سال جاری 42 هزار TEU کانتینر از مبدا بندر شهیدرجایی به سایر کشورها صادر شده که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل رشد 59 درصدی را شاهد هستیم.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی میزان ترانزیت کالاهای کانتینری را نیز 20 هزار و 231 TEU عنوان کرد و گفت: در این بخش نیز رشد 160 درصدی  محقق شده است.
شایان ذکر است بندر شهید رجایی با بهرگیری از 30 دستگاه گنتری کرین که 20 دستگاه آن سوپر پست پاناماکس نسل جدید، 8 دستگاه پست پاناماکس و ٢ دستگاه دیگر پاناماکس نسل قدیم است و برخورداری از 15 اسکله اختصاصی، بزرگترین بندر کانتینری کشور محسوب می شود. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها