موج
کدخبر : ۳۷۶۲۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376205

استاندار یزد به اتفاق نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی، فرماندار بافق و جمعی از مسئولان استان و شهرستان از پروژه در حال احداث نیروگاه خورشیدی کوشک غدیر بافق بازدید کرد.

 به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ فراهانی مدیر عامل پروژه نیروگاه خورشیدی کوشک غدیر بافق در حاشیه بازدید استاندار یزد، گفت: این نیروگاه خورشیدی ۸۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان خرداد ماه امسال به بهره برداری کامل می‌رسد و به به پست فوق توزیع کوشک متصل می شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت این مجموعه ۱۰ مگا واتی است، افزود: تولید انرژی سالیانه 19 میلیون کیلووات ساعت، کاهش مصرف سوخت فسیلی معادل 5.5 متر مکعب گاز طبیعی، کاهش انتشار گازهای آلاینده سالانه 12 هزار تن و صرفه‌جویی 10 میلیون لیتری آب در سال از نتایج احداث و بهره‌برداری از این پروژه هستند.

مدیر عامل پروژه نیروگاه خورشیدی کوشک بافق مساحت این مجموعه را ۲۰ هکتار بیان کرد و ادامه داد: نیروگاه خورشیدی کوشک به صورت پایه ثابت بوده و دارای 85 اینورتر 110 کیلووات، 27 هزار پنل 385 وات و 4 ترانس 2500 کیلوولت آمپر است که با سرمایه‌گذاری پنج میلیون یورویی شرکت توسعه خورشیدی مهریز غدیر در حال ساخت است

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها