موج
کدخبر : ۳۷۵۹۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375965

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد؛

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد گفت: احیای موقوفات فضای تولید، کسب و کار و اشتغال را بهبود می‌بخشد بر این اساس معتقدیم احیای موقوفات یک حرکت بزرگ اقتصادی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج یزد، حجت‌الاسلام حسین زارع زاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد اظهار داشت: استان یزد دارای موقوفات بسیاری حتی در بافت تاریخی یزد است که این امر ظرفیت بسیار خوب و بالایی را برای سرمایه گذاری ایجاد کرده است.

وی عنوان کرد: در بافت تاریخی یزد به عنوان یکی از مهمترین ظرفیت‌های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری، ۴۰۰ خانه موقوفه قدیمی وجود دارد که ورود سرمایه گذاران در این بخش علاوه بر اینکه به احیای موقوفات و عمل به نیت واقفان منجر می‌شود، به رشد و توسعه زیرساختهای گردشگری نیز کمک می‌کند.

زارع زاده تاکید کرد: ورود سرمایه گذار به حوزه وقف و احیای موقوفات، نه تنها احیای موقوفات راکد و متروکه را به دنبال د ارد بلکه اشتغالزایی و درآمدزایی همچنین پویایی در این حوزه را نیز به دنبال دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد ادامه داد: حرکت در مسیر بهره‌ور کردن موقوفات در حوزه‌های مختلف از جمله میراث فرهنگی و ابنیه تاریخی، کشاورزی و دامپروی و نیز استفاده از ظرفیت موقوفات برای تولید دام سبک از جمله فرصت‌های سرمایه در استان یزد به شمار می‌رود که از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی تصریح کرد: اگر به سمت احیای موقوفات حرکت کنیم، بی‌شک به تولید، رونق فضای کسب و کار و اشتغال، کمک بزرگی رسانده‌ایم.

زارع زاده اظهار داشت: اگر در حوزه ثبتی حقوقی فرایند شناسایی موقوفات یزد کامل شود، شاید به اندازه موقوفات ثبت شده، املاک و اراضی وقفی ثبت نشده داشته باشیم که در معرض ملکی شدن قرار گرفته‌اند که این امر سنت حسنه وقف را دچار خدشه می‌کند.

وی تاکید کرد: اگر وقف از سوی دولت حمایت شود باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود و این خود در بسیاری از زمینه‌ها، ‌کاهش هزینه‌های دولت را در پی خواهد داشت.

زارع زاده یادآور شد: در راستای احیای موقوفات و سرمایه گذاری در آنها، در حال حاضر پنج پروژه بزرگ با مشارکت بخش خصوصی و اوقاف در اراضی وقفی در حال انجام است و شش پروژه دیگر نیز در مرحله برنامه ریزی قرار دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها