موج
کدخبر : ۳۷۵۴۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375499

علی زینی وند :

استاندارکرمان در نشست شورای مشورتی بنیاد شهید با اشاره به رسالت سنگین در قبال مسائل مربوط به دفاع مقدس، ایثار و شهادت، گفت: اگر در آینده برای این مرز و بوم مسئله امنیتی رخ دهد و امروز خانواده های شهدا تکریم نشوند، انگیزه دفاع ملی در آینده و اعتقاد و باور جوانان برای دفاع کم رنگ خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان، علی زینی وند، استاندارکرمان در اولین شورای مشورتی ایثار گران استان کرمان در سال جدید، با اشاره به مهم بودن و معنوی بودن این نشست گفت: باید گام های موثر در حوزه ایثارگران و حفظ آثار و ماندگاری دفاع مقدس و شهادت برداشته شود.

وی توجه به مقوله ایثارگران و خانواده و فرزندان شهدا، حفظ و ماندگاری آثار مرتبط و انتقال این آثار به نسل های جوان و بعدی را تلاش مهمی دانست که در عصر کنونی نسل نوجوان و جوان  با آن بیگانه اند و اگر مورد غفلت قرار گیرد چه بسا به ضد ارزش تبدل گردد.

زینی وند با اشاره به اینکه ایران کشوری  تاریخی است که همیشه در معرض تهدید بوده، افزود: اگر در آینده برای این مرز و بوم مسئله امنیتی رخ دهد و امروز خانواده های شهدا تکریم نشوند، انگیزه دفاع ملی در آینده و اعتقاد و باور جوانان برای دفاع  کم رنگ خواهد شد.

وی با استناد به رهنمودهای مقام معظم رهبری د ر خصوص هویت سازی ملی، انقلابی و اسلامی برای ایران، تاکید کرد: تبیین ایثارگری ها، فداکاری ها و ارزش های دفاع مقدس برای هر کسی که دل در گرو این آب و خاک داشته و ایران اسلامی را دوست دارد؛ لازم و واجب است.

استاندار کرمان با اشاره به نقش شهید سلیمانی در هویت سازی و هویت بخشی به تاریخ ایران اسلامی، بیان داشت: مکتب حاج قاسم سلیمانی رسالتی تاریخی و ملی دارد و خوشبختانه به برکت خون شهید سلیمانی هماهنگی و همکاری بسیار خوبی بین مسئولین استان دراین مورد به وجود آمده است.

زینی وند در خصوص ساماندهی گلزار شهدای کرمان، خاطر نشان کرد: کلیه طرح ها و ایده های مربوط به این مقوله بایستی در طرح جامع سایت گلزار شهدا دیده شود و ظرف چند ماه آینده مقدمات این طرح در کارگروه ویژه‌ای با حضور معاونت عمرانی و شهرداری بسته و جهت طراحی ها به مشاور طرح سپرده شود.

وی ایجاد بناهای موقت در اطراف گلزار شهدا بدون دیده شدن در طرح و سازه اصلی را امری بی مورد دانست و تاکید کرد:هرگونه کار موقت و بنا و اقدام فوری بایستی با استفاده از سازه های موقت باشد تا چنانچه در طرح اصلی جایگاهی نداشت امکان تخریب یا تجهیز و تکمیل آن فراهم باشد.

مقام عالی دولت در استان کرمان با اشاره به اینکه گلزارشهدای کرمان، مرکز گردشگری، فرهنگی، مذهبی و بین المللی است که باید هر چه زودتر طرح جامع گلزار کرمان توسط مشاور تدوین شود، گفت: سهولت در ایاب و ذهاب و استقرار زوار در اولویت هر گونه اقدام دراین طرح می باشد.

به گزارش خبرگزاری موج ، در این نشست مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان گزارشی از اقدامات این شورا در سال گذشته پیرامون اشتغال فرزندان شهدا، مسکن خانواده شهدا و جانبازان و ایثارگران و بهداشت و درمان خانواده معظم شهدا و ایثارگران ارائه و درخصوص تفاهمنامه های منعقد شده در سال گذشته و درصد پیشرفت آن ها گزارش داد.

براساس این گزارش، شورای مشورتی ایثار گران متشکل از استاندار، مشاور استاندار در امور ایثارگران، مدیر کل بنیاد شهید، نماینده ایثارگران و جانبازان، نماینده والدین شهدا، نماینده فرزندان شاهد، نماینده همسران شهدا به صورت دوره ای برگزار و مصوبات جلسه جهت اجرا به دستگاه های اجرایی استان ابلاغ می گردد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها