موج
کدخبر : ۳۷۵۳۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375381

مجموعه کتاب های "پل"، کتاب های دستیار شهرداری اصفهان در حوزه امور بین الملل و تیزر جدید معرفی اصفهان در قالب برنامه های هفته فرهنگی اصفهان با حضور آنلاین سخنگوی وزارت امور خارجه و رییس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه، رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، آداب دیپلماتیک، اصفهان و خواهرخوانده هایش، نشریه اکو با موضوع اصفهان از جمله کتاب ها و مجلاتی است که در مجموعه کتاب های پل رونمایی شد.

کتابهای "پل" پلی به آن سوی جهان

شهردار اصفهان در این جلسه گفت: شرایط کرونایی باعث شد به سمت تالیف و چاپ مجلات و کتاب های مختلف در حوزه گردشگری و بین الملل حرکت کنیم، کتابهایی که تحت عنوان "پل" رونمایی و چاپ شده است می تواند به عنوان پلی به آنسوی جهان باشد و در دیگر کلانشهرها مورد استفاده قرار گیرد، خوشحالیم که این تولیدات توسط اداره کل ارتباطات شهرداری اصفهان تهیه و عرضه شده است.

قدرت اله نوروزی با بیان اینکه کرونا برای مدیریت شهری شرایط جدیدی ایجاد کرد، ادامه داد: تمام تلاش مجموعه شهرداری این بود تا این تهدیدها برای موضوع گردشگری که ناشی از شرایط کرونا بود را به فرصت تبدیل کنیم.

وی توسعه گردشگری و ارتباط با جهان را جزو محورهای مهم برنامه های شهرداری و شورای شهر در این دوره ذکر کرد و افزود: آغاز کار بعد از برجام به خوبی پیش رفت در ادامه با توجه به شرایط کرونا که شرایط سختی را برای ما رقم زد موفق شدیم از فرصت های جدید به خوبی استفاده کنیم؛ طی مدت اخیر از طریق ویدیوکنفرانس با شهرداران فرایبورگ، فلورانس، گیونگجو، سمرقند و سفرای مختلف ایران در کشورهای دیگر جهان ارتباط برقرار کردیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه با هماهنگی دکتر ظریف، وزیر امور خارجه قرار شده با افتتاح مرکز همایش های بین المللی شهر اصفهان اولین برنامه بین المللی در این سالن برگزار شود، اظهار کرد: مکاتبات این موضوع انجام شده و پیگیری می شود تا این اتفاق خوب در اصفهان و در این سالن استاندارد، بزرگ و دارای همه امکانات لازم، رقم بخورد.

رونمایی ازکتاب

نوروزی تصریح کرد: طی دو تا سه سال گذشته نزدیک به هزار میلیارد تومان برای مرکز همایش های بین المللی اصفهان هزینه شده است و تا افتتاح این پروژه بزرگ، کارهای کمی باقی مانده که امیدواریم در این دوره مدیریت شهری این سرمایه ملی و بین المللی در راستای اهداف بین المللی ایران و صلح در جهان به بهره برداری برسد. 

شهردار اصفهان با بیان اینکه گفت و گوهای خوبی با شهرداران شهرهای مختلف داشتیم، تاکید کرد: دیپلماسی شهری می تواند در بسیاری از مسائل که برای دولت ها کار را سخت کرده مسائل را تسهیل و راه را هموار کند و می توان به عنوان یک ابزار خوب در روابط بین الملل از آن استفاده کرد. 

نوروزی با بیان اینکه زیرساخت ها طی این دوره پیشرفت بسیار خوبی داشته و اتفاقات خوبی در حوزه دیپلماسی شهری رقم خورده است، ادامه داد: پروژه هایی مانند حلقه حفاظتی شهر اصفهان، مترو، سالن اجلاس و نمایشگاه بین المللی اصفهان زیرساخت های لازم برای رشد گردشگری را در شهر اصفهان فراهم می آورد و امیدوارم این زیرساخت ها زمینه را برای تبدیل شدن اصفهان به عنوان قطب گردشگری فراهم آورد.

شهردار اصفهان افزود: همچنین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان و تفاهمنامه برای برگزاری جشنواره بین المللی صنایع دستی که طبق تفاهم با وزارت میراث فرهنگی قرار است در اصفهان برگزار شود توفیق بزرگی برای رونق هر چه بیشتر گردشگری در این شرایط است. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها