موج
کدخبر : ۳۷۵۲۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375237

مدیرکل استاندارد استان همدان مطرح کرد

مدیرکل استاندارد استان همدان با اشاره به بسته حمایتی سازمان استاندارد از تولید، از شناسنامه‌دار کردن محصولات بومی استان و صدور نشان حلال برای ۲ کشتارگاه مرغ همدان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، مددی، مدیرکل استاندارد استان همدان با بیان اینکه سال گذشته دو کشتارگاه استان همدان موفق به اخذ نشان حلال شدند، خاطرنشان کرد: سازمان استاندارد به عنوان تنها مرکز متولی صدور نشان حلال در کشور بوده که سال گذشته در استان همدان با همکاری جهادکشاورزی و دامپزشکی دو کشتارگاه مرغ استان توانستند نشان حلال اخذ کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف حاکمیتی استاندارد اندازه شناسی قانونی است، بیان کرد: سال گذشته بیش از ۵۵۰۴ دستگاه توزین سبک مورد برق سنجی و کالیبراسیون قرار گرفتند همچنین ۳۷۵ دستگاه توزین ثابت مورد آزمون قرار گرفت که شش مورد عدم انطباق گزارش شده است.

مدیرکل استاندارد استان همدان با بیان اینکه آزمون نازل‌های CNG از سال گذشته در سراسر کشور شروع شده است، یادآور شد: ۱۵۲ پمپ فعال نازل CNG در استان مورد بررسی قرار گرفته که ۴۱ مورد عدم انطابق داشته است.

مددی مطرح کرد: ۲۱۶۵ نازل عرضه سوخت مایع در استان مورد آزمون قرار گرفت که از این تعداد ۳۴۳ مورد عدم انطباق به شرکت نفت معرفی شدند.

 مدیرکل استاندار استان همدان با تأکید بر استاندارد یکی از دستگاه‌های تخصصی و فنی در حوزه تولید، واردات و صادرات است، گفت: بسته حمایتی سازمان استاندارد در راستای تسهیل و تسریع در واردات مواد اولیه کالاهای حدواسط برای تولید به استان ابلاغ شده است.

اداره کل استاندارد تدوین، تجدیدنظر و به روزرسانی استانداردهای موجود و تدوین استاندارد محصولات دانش بنیان و بومی را در راستای تحقق شعار سال در دستور کار خود قرار داده به طوریکه یکی از برنامه‌های اجرایی استان در سال جاری شناسنامه‌دار کردن محصولات بومی استان است.

وی با اشاره به اینکه محصولاتی از جمله صنایع دستی و محصوات کشاورزی بومی استان شناسنامه‌دار می‌شوند، افزود: تخم گشنیز به عنوان یکی از محصولات بومی استان بوده که ۶۰ درصد تولید کشور را به خود اختصاص داده و تماما صادراتی است، در دستور کار قرار دارد تا بتوانیم سند استاندارد ملی برای این محصول تدوین شود.

مددی با بین اینکه پشتیبانی جدی از واحدهای مشمول استاندارد اجباری در برنامه اداره کل استاندارد استان قرار دارد، ادامه داد: استاندارد برای کارگاه‌هایی که به شکل نیمه صنعتی با کمتر از ۱۰ نفر و در شعاع کمتر از ۵۰۰ متر تولید دارند، به ویژه در واحدهای ساختمانی و تولیدکننده بلوک سقفی و دیواری، برنامه دارد یک مدیر کنترل کیفی برای دو واحد بپذیرد تا کمک موثری به واحدهای کوچک باشد.

وی با تأکید بر اینکه سیاست و اولویت‌های استاندارد در راستای بهینه پیام سال این است که منافع مردم را هم در اولویت جدی خود قرار دهد، یادآور شد: استاندارد حامی و پشتیبان تولیدکننده و مدافع حقوق مصرف کننده است به‌طوریکه حمایت از تولیدات با کیفیت و کالاهای رقابت‌پذیر در دستور کار استاندارد است.

مدیرکل استاندارد استان همدان از صدور ۷۶ پروانه کاربرد نشان استاندارد در استان خبر داد و گفت: در سال گذشته ۷۶ پروانه کاربرد نشان استاندارد در استان همدان صادر شده است که امسال نیز حداقل باید این میزان پروانه صادر شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها