موج
کدخبر : ۳۷۵۲۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375221

فاطمه نوروزیان در گفت‌وگوی اختصاصی با موج؛

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: تاکنون خارج از نوبت هیچ‌گونه واکسیناسیونی صورت نگرفته و اگر تخلفی در این زمینه صورت بگیرد، قطعاً با متخلفان به‌ جد برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ضمن رد برخی شایعات در رابطه با تخلف در فرآیند واکسیناسیون در استان، بیان داشت: گروه‌های هدف در اولویت اصلی برای تزریق واکسن کرونا قرار دارند و تا به امروز تزریق واکسن کرونا برای این گروه‌ها تکمیل‌نشده است اما باید عرض کنم که تاکنون هر دستورالعملی که وزارت بهداشت در خصوص این واکسن برای گروه‌های هدف به ما ابلاغ کرده است بی‌کم‌وکاست به مرحله اجرا درآورده‌ایم.
وی اذعان داشت: برخی از کارکنان آرامستان در تماس نزدیک با اجساد کرونایی هستند و در تدفین و غسل این بیماران مشارکت دارند، همچنین پاکبانان در معرض ابتلا به کرونا هستند از این‌ رو در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار گرفتند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اذعان کرد: در هرمزگان برای 391 نفر از پاکبانان و 81 نفر از کارکنان آرامستان تزریق واکسن کرونا انجام‌شده است اما هنوز تزریق واکسن کرونا برای کادر بهداشت و درمان اعم از پرستاران، پزشکان و سایر کادر درمانی در بخش دولتی و خصوصی تکمیل‌نشده است و در این هفته عملیات تزریق واکسن باید برای کادر بهداشت و درمان به اتمام برسد.
وی ادامه داد: در ضمن برای عده‌ای از بیماران زمینه‌ای شامل افراد دیالیزی، مبتلا به سرطان، تالاسمی‌ها، بیماران ام‌اس، تعدادی از سالمندان و همچنین برای کارکنان اورژانس 115 و کارکنان بهداشت، بیش از هزار دوز واکسن کرونا تزریق‌شده است.
نوروزیان تصریح کرد: تاکنون بیش از 9 هزار دوز واکسن کرونا از کشور آمریکا وارد شده است و ما همچنان در حال تزریق این واکسن هستیم.
وی در پایان وضعیت تزریق واکسن در هرمزگان نسبت به سایر استان‌ها را قابل‌قبول عنوان کرد و گفت: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی و پرستاران در هفته‌های قبل عملیات تزریق این واکسن را انجام دادند و بعد از آن عملیات تزریق واکسن کرونا برای بیماران زمینه‌ای آغاز می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها