موج
کدخبر : ۳۷۴۶۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374669

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن مازندران خبر داد:

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن مازندران گفت: 100 میلیارد تومان امسال برای احیای بافت با ارزش روستا‌ها در استان مازندران اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سعید قاسمپور اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان متولی توسعه کالبدی روستا‌های کشور با هدف حفاظت و احیای بافت کالبدی با ایده و راهکار‌های نوین و صیانت از اصالت فرهنگی، تاریخی و کالبدی فضایی روستاها، شناسایی، مطالعه، طراحی و اجرای طرح بهسازی بافت با ارزش را در دستور کار قرار داده است.

وی ادامه داد: هدف اصلی طرح‌های بهسازی بافت با ارزش روستایی، زمینه سازی برای احراز هویت و فراهم کردن امکان نگهداری بافت‌ها و آثار ارزشمند معماری روستایی با احیای بافت کالبدی و با ایده و راهکار‌های نوین برای تأمین خواسته ها، افکار و شیوه جدید معیشت مردم و با احترام خاص به اصالت‌های کالبدی و ارتباطات اجتماعی موجود در روستا‌ها است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن مازندران با بیان اینکه طرح روستا‌های دارای بافت با ارزش در 13 روستای استان تهیه شد، گفت: از این تعداد روستای دارای بافت با ارزش در 7 روستای شهرستان‌های رامسر، بابل، یانه سر بهشهر طرح گردشگری در حال اجرا است.

وی افزود: در روستا‌هایی که با عنوان بهسازی و احیای بافت با ارزش مطرح شده به جهت معماری بومی احیاء شده و ساخت و ساز‌ها در آن چهارچوب‌ها انجام می‌شود.

قاسمپور تصریح کرد: 100 میلیارد تومان امسال برای احیای بافت با ارزش روستا‌ها در استان اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: حفظ هویت فرهنگی و تاریخی روستا، رونق گردشگری و ایجاد درآمد پایدار در روستا‌ها در احیا و بهسازی بافت با ارزش روستایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها