موج
کدخبر : ۳۷۳۸۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373825

مدیر کل زندان های کردستان:

مدیر کل زندان های کردستان گفت:اشتغالزایی و آموزش مهارت از اقدامات ارزشمند زندان‌های کردستان است که زمینه ورود افراد زندانی به بازار کار را بعد از آزادی فراهم می‌کند که 50 درصد این افراد مشغول به اشتغال مولد هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، مراد فتحی صبح امروز در جمع اصحاب رسانه‌های کردستان با تبریک ماه مبارک رمضان اظهار کرد: در زندان‌های کشور و استان با دو طیف زندانی جرائم غیرعمد و جرائم عمد طرف هستیم و معتقدیم هیچ انسانی مجرم بدنیا نمی‌آید و خرده فرهنگ‌ها، تربیت خانواده و محله و غیره منجر به ورود افراد به چرخه جرم خواهد شد.

مدیر کل زندان های کردستان با بیان اینک جرائم غیرعمد در زندان‌ها محکومیت‌های مالی هستند که جرمی مرتکب نشده‌اند اما بدلیل ورود به بازار کسب و کار ورشکست شدند و یا گرفتار مشکلات مالی شده‌اند، افزود: این دسته از زندانیان جرائم غیرعمد به دلیل دلایل مالی وارد زندان شده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: مردم کردستان هر سال در ماه رمضان به یاری زندانیان جرائم غیرعمد می‌شتابند و در جشن گلریزان شرکت می‌کنند و امسال نیز دست یاری به سوی مردم نیک اندیش دراز می‌کنیم تا شاهد آزادی زندانیان جرائم غیرعمد باشیم.


مدیرکل زندان‌های استان کردستان با اشاره به اینکه 234 زندانی جرائم غیرعمد استان سال گذشته با کمک مردم نیکوکار کردستان آزاد شدند، افزود: برای آزادی این زندانیان 36 میلیارد تومان کمک مردمی جمع آوری شد.

فتحی اضافه کرد: سال گذشته 197 نفر نیز از طریق صلح و سازش آزاد شدند که از این تعداد 19 نفر قصاص نفس بودند.

وی گفت: امسال 183 زندانی جرائم غیرعمد نیازمند کمک مردم و خیرین استان هستتند تا به آغوش خانواده‌هایشان بازگردند.

وی با اشاره به میزان محکومیت مالی 183 زندانی جرائم غیرعمد استان بیان کرد: این افراد با بدهی مالی قریب به یکصد میلیارد تومان نیازمند حمایت مردمی هستند.

مدیرکل زندان‌های استان کردستان یادآور شد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا از سال گذشته امکان برگزاری جشن گلریزان بصورت فیزیکی نبود اما با همکاری صدا و سیما و رسانه‌های استان در فضای مجازی زمینه جذب کمک‌های مردمی فراهم می‌شود و جشن گلریزان به صورت روزانه در صدا و سیما و فضای مجازی پخش خواهد شد.

فتحی از رسانه‌ها خواست با آگاه‌سازی مردم زمینه کمک به زندانیان جرائم غیرعمد را فراهم کنند و با فرهنگسازی درست زمینه کاهش مراجعه مردمی به مراجع قضایی را فراهم نمایند.

وی با اشاره به اینکه کمک به خانواده زندانیان نیز از سوی کمک‌های مردمی انجام می‌گیرد، گفت: کمک‌های مردمی به انجمن‌های حمایت از خانواده زندانیان در قالب بسته‌های معیشتی، اجاره مسکن، کمک نقدی، خرید تبلت برای فرزندان زندانیان توزیع می‌شود.

مدیرکل زندان‌های استان کردستان به اعطای گواهینامه حرفه‌آموزی به زندانیان خبر داد و بیان کرد: دو هزار و 630 نفر از زندانیان با شرکت در دوره آموزش فنی حرفه‌ای موفق به دریافت گواهینامه مهارتی شدند.

فتحی اعلام کرد: اشتغالزایی و آموزش مهارت از اقدامات ارزشمند زندان‌های کردستان است که زمینه ورود افراد زندانی به بازار کار را بعد از آزادی فراهم می‌کند.

وی در ادامه اضافه کرد: 50 درصد از زندانیان استان مشغول به اشتغال مولد هستند .

وی به جلسات الکترونیکی اشاره کرد و گفت: یک‌هزار و 222 مورد در زندان‌ها و دادسراهای محاکم قضایی به صورت الکترونیکی دادرسی شدند.

مدیرکل زندان‌های کردستان از حضور 25 ماموستا در زندان‌های استان برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و عقیدتی میان زندانیان اشاره کرد و افزود: برگزاری کلاس‌های آموزش قرآن کریم، تفسیر قرآن، صوت و لحن با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زندان‌ها برگزار می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها