موج
کدخبر : ۳۷۳۵۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373569

حمیدرضا رحیمی:

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: از کلیه مردم خواهش می کنم با پیدا شدن کوچکترین علامتی که باعث شک در بیماری است، حتما با تلفن رایگان ۱۹۱ تماس بگیرند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، حمیدرضا رحیمی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهداعلام کرد: ما یک مفهومی به نام «زمان دو برابر شدن» داریم، در حال حاضر سرعت زمان ابتلا به کرونا دو برابر شدن، در این پیک نسبت به پیک قبلی یعنی پیک سوم خیلی بالاتر است و ما ظرف مدت ۱۰ روز نیمی از راه پیک قبلی را طی کردیم.  

حمیدرضا رحیمی با اعلام این خبر ادامه داد: تعداد کل بیماران بستری در استان خراسان رضوی به بیش از هزار نفر رسیده است؛ یعنی اگر در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ شب گذشته را در نظر بگیریم، بیش از هزار بیمار بستری کرونا در استان داشتیم.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: در اوج پیک سوم، مبتلایان به کرونا ، حدود ۲۰۰۰ بیمار بودند که در بیمارستانها و مراکز دیگر بستری شدند. الان ظرف مدت ۱۰ روز به نصف پیک قبلی رسیده‌ایم و اگر اقدام محکم و پیشگیرانه‌ای برای ایجاد محدودیت‌ها در مشاغلی که می‌توانند انتقال بیماری را به صورت محسوس داشته باشند، اعمال نشود، ممکن است عوارض جبران‌ناپذیری ایجاد کند.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین مسائلی که در حال حاضر مهم است، آگاهی مردم است. اگر بخواهم مثالی بگویم برای اینکه سرعت انتقال بیماری در این پیک بیشتر از پیک قبلی است، می‌توان گفت که در پیک قبلی اگر به صورت پلکانی افزایش داشتیم، در این پیک به صورت آسانسوری افزایش تعداد بیماران را داریم.

وی خاطر نشان کرد: تجربه استان خوزستان مبنی بر این است که اگر ما در ابتدای بیماری از داروهای ضدویروس استفاده کنیم، که اختصاصا برای کرونا دو دارو داریم، قطع به یقین می‌تواند در درمان بیماری کمک کند. بر اساس گزارشی که ما از معاونت غذا و دارویی دانشگاه گرفتیم، حجم قابل توجهی دارو در استان و مشهد و انبار دانشگاه وجود دارد و نگرانی‌ای از این بابت وجود ندارد.

رحیمی با درخواست همکاری از همه مردم عنوان کرد: از کلیه مردم خواهش می کنم با پیدا شدن کوچکترین علامتی که باعث شک در بیماری است، حتما با تلفن رایگان ۱۹۱ تماس بگیرند و به نزدیک‌ترین مرکز بهداشت کرونا معرفی شوند و در آنجا اگر لازم بود به صورت رایگان هم ویزیت و هم تست کرونا برایشان انجام می‌شود و مجدد از همه آحاد مردم خواهش می کنم همکاری های لازم را مطابق محدودیت‌ها و ابلاغ‌های پروتکل‌های بهداشتی انجام دهند و در این مدت همراه تیم سلامت باشند تا با این همکاری دو جانبه بتوانیم از تعداد مبتلایان را کنترل کرده و فقدان عزیزان جلوگیری کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها