موج
کدخبر : ۳۷۳۲۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373284

سیامک بیگی خبر داد:

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی ایلام از مهار ملخ های صحرایی در سطح استان خبر داد و گفت: یک توده ملخ دراوایل فروردین ماه سالجاری به استان وارد شده که عملیات پایش و مبارزه با آن صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، سیامک بیگی افزود: با توجه به هشدارهای فائو مبنی بر مشاهده دستجاتی از ملخ در کشورهای عربستان و جنوب آفریقا و هشدارهای مبنی بر جریانات هوا و امکان ورود دستجات ملخ به کشور، گروه پایش در سطح استان فعال و عملیات پایش در سطح هزار هکتار از مزارع و مراتع شهرستانهای مهران، دهلران و آبدانان صورت گرفت.

 وی اظهار داشت: اولین توده ملخ‌های صحرایی در منطقه مورموری شهرستان‌ آبدانان شناسایی و سریعا تدارکات لازم از جمله سم و سمپاش تهیه گردید و عملیات مبارزه شیمیایی در سطح ۴۵۰ هکتار از منطقه با استفاده از سم دلتامترین انجام گرفت.

بیگی تصریح کرد: پس از پایان عملیات پایش و مبارزه با رصد و بررسی منطقه خوشبختانه کنترل به موقع و موثر واقع شد و هیچگونه خسارتی از جانب ملخ ها در سطح منطقه به کشاورزان وارد نشد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام خاطرنشان کرد: هم اکنون همکاران سازمان در مناطقی از استان که امکان حضور ملخ  در آنجا وجود دارد در حال انجام عملیات پایش هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها