موج
کدخبر : ۳۷۳۲۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373253

امیر دلداری:

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد اعلام کرد: با توجه به وضعیت قرمز در مشهد و اکثر شهرهای خراسان رضوی و طبق مصوبات ستاد ملی کرونا مشاغل گروه دو و سه و چهار مجاز به فعالیت نیستند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، امیر دلداری مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد تاکید کرد:  بازرسی‌ها از واحدهای صنفی به طور جدی از امروز ۲۲ فروردین ماه آغاز شده است، وضعیت مشهد و بیش‌تر شهرهای استان قرمز است و طبق مصوبات ستاد ملی کرونا و اعلام محدودیت‌ها به صورت هوشمند، مشاغل گروه دو و سه و چهار مجاز به فعالیت نیستند. محدودیت‌های اجرایی ۱۰ روزه خواهد بود و پس از ۱۰ روز، مجددا ارزیابی انجام شده و اگر وضعیت رنگ‌بندی تغییر کرده باشد؛ محدودیت برای برخی از مشاغل رفع خواهد شد.

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد در ادامه خاطر نشان کرد که: ۲۵ اکیپ بازرسی متشکل از اداره اماکن، مراکز پنج‌گانه بهداشت، سازمان صمت، اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی تشکیل شده ‌است و از امروز این بازرسی‌ها آغاز و در سطح شهر بازار رصد خواهد شد. واحدهای صنفی و غیر صنفی مانند آموزشگاه‌های زبان و باشگاه‌های ورزشی و ... در صورت تخلف به  مدت ۱۵ روز پلمب خواهند ماند. برخورد جدی خواهد بود چرا که سلامت شهروندان خط قرمز است و همه باید رعایت کنند.

دلداری تاکید کرد: تعطیلی ده روز آینده از سمت ستاد ملی به ستادهای استانی اعلام شده‌ و پس از تصمیم‌گیری در این خصوص، به ستاد ملی کرونای شهرستان‌ها منعکس می‌شود. این تعطیلی مصوبه است و ما ملزم به اجرای مصوبات هستیم.

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد درمورد سخت گیریهای این مدت بیان کرد: اوضاع شهر مشهد در حال حاضر نامساعد است و مراجعات سرپایی به بیمارستان‌ها زیاد شده و تخت‌ها همگی پرشده ‌است، بنابراین ما سخت‌گیری زیادی در بازرسی‌ها خواهیم داشت؛ چرا که اگر این سخت‌گیری‌ها انجام نشود، وضعیت قرمز از بین نخواهد رفت.

دلداری در مورد گروه های مشاغلی که حق فعالیت ندارند متذکر شد: ما گزارش‌های ارسالی از جانب مردم را بررسی می‌کنیم؛ اما نماینده مخفی نداریم و هرکس تخلف کند، در اکیپ‌های مشترک با او برخورد خواهیم کرد. مشاغل گروه دو،سه و چهار در صورت تخلف قطعا پلمب خواهند شد و اخطار کتبی نخواهیم داشت و همچنین امیدواریم دولت تسهیلاتی برای واحدهای صنفی در نظر بگیرد؛ چرا که غالب این واحدها بنگاه‌های زود بازده هستند که با درآمد روزانه خود امرار معاش می‌کنند و در صورت تعطیلی مداوم، متضرر خواهند شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها