موج
کدخبر : ۳۷۲۸۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372857

محمد کافی:

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد بیان کرد: دانشگاه هفتاد و دو ساله فردوسی، یکی از افتخارات آموزش عالی کشور است و در بین سه دانشگاه جامع برتر قرار دارد و براساس تمام رتبه‌بندی‌ها معمولا در۳ رتبه اول هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد صبح امروز در نشست جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی که در سازمان مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، عنوان کرد: دانشگاه فردوسی در توسعه کشور نقش پررنگی دارد و در بین سه دانشگاه جامع برتر قرار دارد.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات، عصاره فرهیختگی مجلس است. استان خراسان رضوی سومین استان کشور از لحاظ تعداد دانشجو بعد از تهران و اصفهان است و ۲۷۰ هزار نفر دانشجو  و ۵ هزار اعضای هیئت علمی دارد که تقریبا توسعه متوازنی برقرار است و در اکثر شهرستان‌ها مراکز وابسته به وزارت بهداشت و علوم را داریم.

وی افزود: دانشگاه هفتاد و دو ساله فردوسی، یکی از افتخارات آموزش عالی کشور است و غیر از این هم انتظار نیست. خیلی از نمایندگان مجلس ما دانش آموخته دانشگاه فردوسی هستند که باعث افتخار است. این دانشگاه،  ۱۳ دانشکده و ۶۴ گروه آموزشی و ۸ پژوهشکده دارد و در تراز بین‌المللی این امکانات فراهم است. پژوهشکده‌هایی که نیاز صددرصدی امروز کشور هستند، همه در هشت سال اخیر تشکیل شده‌اند.

کافی اعلام کرد: دانشگاه فردوسی در بین سه دانشگاه جامع برتر قرار دارد و براساس تمام رتبه‌بندی‌ها معمولا در۳ رتبه اول هستیم و با افتخار اعلام می‌کنم که دانشگاه فردوسی مشهد در مقایسه با  دانشگاه‌های دیگر استان، درحوزه دانشگاه‌های بین‌المللی تراز اول است  و دانشگاه فردوسی از تعداد ۲۰ هزار و ۵۰۳ دانشجو در ترم اول بوده،  به ۲۰ هزار و ۶۰۷ نفر دانشجوی بین‌المللی رسیده است که تنها حدود ۳۰۰ نفر بورسیه هستند.

وی در ادامه گفت: تمام تلاش دانشگاه این بوده است که بستر لازم را برای فعالیت‌های دانشجویی فراهم کند. اکثر تشکل‌های دانشگاهی فعال هستند و در تمام این موارد رتبه‌های اول و دوم را داریم و در حوزه المپیادهای ورزشی در بسیاری از موارد جلو زده‌ایم. از سال ۱۳۹۴ شبکه جامع دانشگاه‌های استان را تشکیل داده‌ایم و فعالیت دارد. تمام تلاش این است که معیارها رعایت شود و در دانشگاه از تمام ظرفیتی که داشته‌ایم بهره‌وری را به صورت جدی بالا ببریم.

دانشگاه فردوسی مشهد

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در ادامه در مورد مشکل دیگر دانشگاه‌ها این است که بخش اعظمی از بودجه صرف پرداخت دستمزد می‌شود گفت: دانشگاه فردوسی به این شکل نیست. زیرساخت های ماموریت گرا در جهات کارآفرین و ارتباط با صنعت بسیار گسترده انجام شده و  اعلام می‌کنیم که ماه گذشته سند راهبردی اول دانشگاه انجام و ارزیابی شده است. براساس تجربه، سند دوم راهبردی دانشگاه که از چندروز گذشته شروع شده، متناسب با مقتضیات تنظیم شده و در جهت بین‌المللی کردن پیش رفته است.

وی با بیان این مطلب که، بزرگترین طرف قرارداد شهرداری مشهد هستیم اما با آرمان‌ها و نیازهای جامعه فاصله زیادی داریم بیان کرد:. تاکید ما این است که به نیروی انسانی پرداخته شود، اگر استاد دلگرم شود اتفاقات خوبی می‌افتد. موتور تحقیقات ما دانشجویان دکتری هستند، انتظار این است که دغدغه زندگی دانشجویان دکتری ما حل شود.

وی در خاتمه تصریح کرد: دانشگاهی موفق است که شهرت داشته باشد. بنا داریم در این استان مدیران شاخص و کارآمد تربیت شوند و در حوزه علوم پیشران تمام تلاش این است که زیرساخت‌ها آماده شده و بهره‌برداری کنیم. با افتخار اعلام می‌کنیم که دانشگاه فردوسی در توسعه کشور نقش پررنگی دارد. اینجا بزرگ‌ترین مرکز و قطب فناوری صنایع غذایی است که در سطح بین المللی فعالیت دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها