موج
کدخبر : ۳۷۲۴۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372483

معاون استاندار کردستان:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: 472 داوطلب با مراجعه حضوری به 31 بخشداری استان مراحل ثبت نام خود را در انتخابات شوراهای اسلامی روستا انجام داده و 28 نفر نیز از شیوه های غیرحضوری استفاده کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمدابراهیم زارعی ظهر امروز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: از این تعداد 491 نفر مرد و 9 نفر زن هستند که شهرستان سقز با 106 نفر بیشترین تعداد ثبت‌نامی ها را داشته است.

وی در ادامه افزود: 472 داوطلب با مراجعه حضوری به 31 بخشداری استان مراحل ثبت نام خود را انجام داده و 28 نفر نیز از شیوه های غیرحضوری استفاده کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: از یک هزار و 307 روستای واجد شرایط دارا بودن شورای اسلامی در استان، یک هزار و 28 روستا شورای اسلامی با پنج نفر عضو و بقیه با سه نفر عضو را خواهند داشت.

زارعی گفت: داوطلبان می ­توانند از طریق اپلیکیشن موبایلی (دانلود برنامه ثبت­ نام از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir) و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره (v.Keshvar)، یا از طریق نسخه ویندوز و قابل نصب بر روی رایانه (دانلود برنامه ثبت نام از پورتال وزارت کشور به آدرس(entekhabat.moi.ir) و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره (v.Keshvar) در انتخابات ثبت نام کنند.

وی تاکید کرد: داوطلبان همچنین می تواننداز طریق دفاتر پیشخوان دولت در شهرها و روستاها و دریافت رسید چاپی ممهور به مُهر آن دفتر و همچنین پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره(Keshvar) و از طریق مراجعه حضوری به بخشداری (از ساعت 8:00 تا 18:00) و دریافت رسید نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با بیان اینکه ثبت نام باید با شماره تلفن همراهی انجام شود که شخص داوطلب، مالک آن باشد، اضافه کرد: ارائه اصل گواهی عدم سوپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد، اصل شناسنامه عکس دار و تصویر کلیه صفحات آن، اصل کارت ملی و تصویر آن، اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم و تصویر آن برای مردان، یک قطعه عکس 4*3 جدید برای ثبت نام الزامی است.

وی یادآور شد: داشتن سواد خواندن و نوشتن برای شورای روستاهای تا 200 خانوار، ارائه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی معتبر دیپلم برای شورای روستاهای بالای دویست خانوار، اصل و تصویر گواهی پذیرش استعفای مقامات موضوع ماده 32 قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا برای ثبت نام در انتخابات لازم است.

زارعی ادامه داد: اصل و تصویر مدرک معتبر ایثارگری (جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و همچنین رزمندگان با حداقل 6 ماه سابقه حضور در جبهه) جهت برخورداری از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر نیاز است.  

وی گفت: به استناد ماده 30 قانون داوطلبان هنگام ثبت نام باید دارای شرایطی همچون تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، حداقل سن 25 سال تمام، اعتقاد و التزام عملی به اسلام و ولایت مطلقه فقیه، ابراز وفاداری به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران باشند.  

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: افرادی که سابقه یک دوره کامل عضویت اصلی شورا را دارا باشند به شرطی که در همان حوزه انتخابیه نامزد شوند، از شرط مدرک تحصیلی معاف هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها