موج
کدخبر : ۳۷۲۰۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372055

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان عنوان کرد؛

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با اشاره به مجموعه وزارت اطلاعات ماموریت های خود را بر پایه قانون و اخلاق انجام داده و همواره پایبند مسائل شرعی هستند، گفت:ایشان نقش بی بدیلی در برقراری امنیت کشور داراهستند.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، مصطفی آزاد‌بخت ، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان  بیان کرد: اشرافیت وزارت اطلاعات بر مسائل داخلی و مبارزه با سرویس های خارجی سریع نمود پیدا کرد و این وزارتخانه با ورود اثرگذار و کارشناسی شده نقش بی بدیلی در  برقراری امنیت کشور ایفا کرد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از نقاط برجسته وزارت اطلاعات وجود مجتهدی در راس این وزارتخانه است که موجب توجه ویژه این مجموعه به مسایل شرعی و قانونی می شود.

وی گفت: سربازان گمنام امام زمان(عج) در مجموعه وزارت اطلاعات ماموریت های خود را بر پایه قانون و اخلاق انجام داده و همواره پایبند مسائل شرعی هستند.

وی ادامه داد: رمز موفقت ایران اسلامی توجه به دستورات دین است، بنابراین وزارت اطلاعات به بهترین شکل دستورات دینی و شرعی را رعایت کرده و برهمین اساس نهایت سعی را بر انجام کار حرفه ای و اطلاعاتی دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، بنا بر ضرورت وجود ارگان هایی برای انجام کار اطلاعاتی ضروری بود که با توجه به وضعیت انقلاب چندین ارگان شامل واحد اطلاعات سپاه، دفتر نخست وزیری، نیروهای انتظامی یا شهربانی سابق و دادستانی شروع به کار اطلاعاتی کردند.

آزادبخت اضافه کرد: البته این چند ارگان و دیگر نهادهای متولی کار اطلاعاتی از انسجام لازم برای برآورده کردن خواسته های نظام و انقلاب برخوردار نبودند به گونه ای که در بسیاری از موارد ناهماهنگی، کارهای تکراری و بی نتیجه انجام می شد.

وی ادامه داد: بنابراین مسوولان نظام نیاز به تشکیل ارگان خاص فعالیت های اطلاعاتی را ضروری دیدند که پس از تبادل نظر تشکیل وزارت اطلاعات در دستور کار قرار گرفت بر این اساس همه نیروهای اطلاعاتی فعال در سایر نهادها به این وزارتخانه معرفی و پس از گزینش، بیشتر این نیروها در وزارت اطلاعات مشغول به کار شدند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت:  شاکله اصلی وزارت اطلاعات واحد اطلاعات سپاه بود که همه نیروهای اطلاعاتی به این ارگان پیوستند و سپاه پاسداران برای راه اندازی وزارت کمک شایانی کرد نظام اسلامی نیز با همه جانبه نگری این نهاد تاثیرگذار و ضروری را به اسم وزارت اطلاعات به بهترین شکل ممکن تشکیل داد.

آزادبخت ادامه داد: با تشکیل وزارت اطلاعات و جذب نیروهای متعهد، متدین، متخصص و افراد دارای سابقه اطلاعاتی، این وزارتخانه با توان قابل قبولی کار خود را آغاز کرد و بعد از تشکیل این وزارتخانه و معاونت های مربوطه کار آموزش نیروها و استفاده از تجارب دیگران را شروع کردند به گونه ای که در کمترین زمان وزارت اطلاعات توانست جایگاه واقعی خود را در داخل و خارج از کشور پیدا کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان افزود: وزارت اطلاعات با آموزش نیروهای با انگیزه و شروع به کار حرفه ای در مدت کوتاهی بهترین مقابله را با سرویس های جاسوسی دشمنان انجام داد و  سربازان گمنام امام زمان گروهک های متعدد که درصدد ایجاد ناامنی بودند را شناسایی و با برخورد حرفه ای و کارشناسی توانست توطئه های آنها را خنثی کند.

آزادبخت اضافه کرد: وزارت اطلاعات در مسایل اقتصادی، اجتماعی و سیاسی نیز ورودی کارشناسی و تاثیر گذار داشت و در این عرصه هم به مسوولان کمک زیادی کرده است.

وی گفت: وزارت اطلاعات هم اینک در سراسر کشور به عنوان محور کار اطلاعاتی شناخته شده و این وزارتخانه به عنوان محور کار اطلاعاتی در مبارزه با سرویس های جاسوسی بیگانه ایفای نقش می کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان افزود: سربازان گمنام وزارت اطلاعات با نهادهایی که در راستای وظایف خود کار اطلاعاتی و حفاظتی انجام می دهند در قالب تعریف شده ارتباط منطقی و کاربردی دارد و این تعامل سبب هم افزایی شده است.

آزادبخت ابراز امیدواری کرد: وزارت اطلاعات با این تجربه نقطه مطمئن و قابل اطمینانی برای نظام اسلامی است چرا که از نیروهای با تجربه، با انگیره و ولایی تشکیل شده که رسالتی جز انجام وظیفه در قبال نظام جمهوری اسلامی برای خود تعریف نکرده است. 

وی گفت: بهترین سند برای قدردانی از تلاش سربازان گمنام امام زمان حدیثی از رسول اکرم (ص) است که می فرمایند «خوشا بحال بنده گمنامی که خدا او را شناسد ولی مردم او را نشناسد اینها چراغ هدایت و چشمه های دانش اند هر فتنه تاریک و سختی از برکت انها برطرف شود آنها نه فاش کننده و پخش کننده اسرار هستند و نه خشن و ریاکار».  

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان بیان کرد: اداره کل اطلاعات استان همدان نیز با وجود مدیری شایسته و توانمند در راس آن، با دلسوزی و تلاش شبانه روزی در اختیار اهداف نظام است و تلاش می کند به بهترین شکل ممکن وظایف خود را انجام دهد.

آزادبخت نقش این اداره کل در ایجاد امنیت را برجسته و تاثیر گذار  دانست و افزود: مدیرکل اطلاعات از اعضای موثر و برجسته شورای تامین به شمار می رود که با تحلیل مطالب، اطلاعات خوبی را به شورای تامین ارائه می دهد.

 وی با قدردانی از تلاش شبانه روزی کارکنان اداره کل اطلاعات استان همدان در صحنه های امنیتی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، اظهار داشت: سربازان گمنام امام زمان (عج) با دلسوزی درصدد کمک به مدیریت عالی استان همدان هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها