موج
کدخبر : ۳۷۱۶۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371685

محمدرضا حبیبی خبر داد:

رییس کل دادگستری استان اصفهان گفت: 6700 زندانی زندانیان استان اصفهان، نوروز 1400 را در کنار خانواده های خود سپری کردند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمدرضا حبیبی با اشاره با ابلاغ بخشنامه ای از سوی رییس محترم قوه قضایه به دادگستری های سراسر کشور در ایام نوروز امسال نیز 6722 نفر از زندانیان استان اصفهان مشمول این بخشنامه گردیدند.

وی افزود: از این تعداد 373 نفر با دارا بودن شرایط بهرمندی از مرخصی پایان حبس از زندان آزاد خواهند شد.

حبیبی با اشاره به این که اعطای این گونه مرخصی ها با هدف کاهش قسمتی از رنج و آلام خانواده های زندانی ان صورت می پذیرد گفت: بر اساس رسم دیرینه، هموطنان، نوروز را در کنار خانواده خود و با انجام صله رحم می گذرانند و با این اقدام این تعداد زندانی که نزدیک  به نیمی از زندانیان استان اصفهان می باشند، ایام نوروز را در کنار خانواده های خود سپری می کنند.

این مقام مسئول همچنین یادآور شد: در دوسال گذشته یکی از اصلی ترین سیاست های قوه قضاییه کاهش جمعیت کیفری زندان ها بوده که علاوه بر عفوها و اعطای مرخصی ها، استفاده از پابند الکترونیکی نیز تاثیر به سزایی در کاهش جمعیت کیفری زندان ها داشته و این امر در سال پیش رو با جدیت بیشتری در دستور کار قرار خواهد گرفت.

حبیبی اظهار داشت: استفاده از پابند الکترونیکی باعث می شود افرادی که شرارت یا سابقه کیفری خاصی ندارند  به زندان وارد نشوند و دوران حبس خود را در منزل بگذرانند.

رییس دستگاه قضایی استان در پایان خاطر نشان ساخت:  این عفوها و مرخصی ها و موارد مشابه به هیچ وجه شامل سارقین سابقه دار، افراد شرور، کلاهبرداران عمده و کسانی که مرتکب جرائم جنایی می شوند نخواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها