موج
کدخبر : ۳۷۱۵۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371549

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران:

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران در جریان سفر رئیس سازمان بازرسی کل کشور به لرستان، گفت: عدم احداث واحدهای صنعتی و تولیدی بزرگ در لرستان، ریشه تاریخی دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین سلاح‌ ورزی نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران در جریان سفر رئیس قوه قضائیه به لرستان و در جلسه فعالان اقتصادی با رئیس سازمان بازرسی کل کشور، گفت: لرستان به دلیل موضوعات تاریخی، واحدهای صنعتی و تولیدی بزرگ ندارد و واحدهای فعال محدود استان نیز با مشکلات متعددی در حوزه کسب و کار درگیر هستند که نیازمند بازنگری است.

*برخی واحدهای تولیدی لرستان، تعطیل یا نیمه تعطیل هستند

رئیس اتاق بازرگانی لرستان، ادامه داد: متاسفانه برخی از واحدهای تولیدی لرستان یا تعطیل است و یا با ظرفیت پائین‌تر از حد توان فعالیت دارند که این یک مشکل جدی و اساسی است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران که در جلسه فعالان اقتصادی لرستان با رئیس سازمان بازرسی کل کشور سخن می‌گفت، ادامه داد: علاوه بر اینکه لرستان در تله پایین بودن نرخ پایین تشکیل سرمایه گیر کرده و سرمایه گذاری جدید نداشته، نرخ اصطحلاک سرمایه گذاری های قبلی نیز بیش از نرخ سرمایه گذاری جدید است.

حسین سلاح‌ورزی گفت: سهم لرستان در جمعیت و مساحت کشور به لحاظ منابع ملی و جدول شاخص های اقتصادی پایین است و در حالی که باید در میانه کشور باشد اما، رتبه های آخر اقتصادی را دارا است.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها