موج
کدخبر : ۳۷۱۳۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371325

تورج همتی:

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی بیان کرد: آلاینده های هوای شهر مشهد از روز پنجشنبه اخیر آغاز و کیفیت هوای روز شنبه را در وضعیت هشدار قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی،  تورج همتی مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در پی ماندگاری آلاینده‌ها در هوای مشهد که از روز پنجشنبه اخیر آغاز شده است کیفیت هوای این کلانشهر در روز شنبه برای سومین روز متوالی در وضعیت هشدار قرار دارد.

تورج همتی اعلام کرد: میانگین کنونی شاخص کلی کیفیت هوای مشهد را ۱۳۴ ای.کیو.آی و این عدد نشانگر هوای ناسالم برای تمامی افراد است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون کیفیت هوا در منطقه خاقانی مشهد در وضعیت هشدار و آلوده برای تمامی قرار دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوا در ۲۲ منطقه دیگر این کلانشهر، ناسالم و در وضعیت هشدار برای افراد حساس است.  

همتی با تاکید بر این که افراد دچار بیماری‌های قلبی، ریوی، زنان باردار و کودکان باید تا بهبود وضیت هوا از حضور و تردد در سطح شهر خودداری کنند افزود: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیر ضروری، نقش مؤثر خود را در بهبود وضعیت هوای این شهر ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای.کیو.آی نیز نشانگر وضعیت اضطراری و بالاتر از عدد ۳۰۰ نمایانگر وضعیت بحرانی آلودگی هواست.

روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد رفت و آمد می‌کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها