موج
کدخبر : ۳۷۱۰۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371054

رئیس پلیس آگاهی هرمزگان با بیان اینکه پلیس در تعقیب کلاهبردار تلفنی مأمور نما که با معرفی خود بعنوان پلیس و بصورت تلفنی از مردم کلاهبرداری می کرد است ، از شهروندان خواست مراقب سارقان تحت پوشش مأمور انتظامی ودیگر ادارات باشند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان،" سرهنگ عبدالمجید کرمی رییس پلیس آگاهی هرمزگان با اعلام این خبر گفت: برابر خبر رسیده مبنی بر اینکه فردی با جعل عنوان یکی از یگان های انتظامی و بصورت تلفنی شهروندان را فریب داده و مبالغی را از آنان کلاهبرداری کرده است، پلیس آگاهی شناسایی و دستگیری فرد کلاهبردار را بصورت ویژه با پیگیری سرنخ های به دست آمده در دستور کار خود قرار داده است.

رئیس پلیس آگاهی استان با بیان اینکه سرقت تحت پوشش مأمور یکی از شیوه های سارقان در رسیدن به اهداف پلیدشان است، گفت : شیوه کار برخی از سارقان این است که با وارد کردن اتهاماتی مانند حمل مواد مخدر به افرادی که از قبل شناسایی کردند ، موجب آشفتگی طعمه خود شده وپس از نزدیک شدن به آنان در یک فرصت مناسب اقدام به زور گیری وسرقت می کنند.

این مسئول انتظامی با اشاره به دیگر شیوه های این افراد شیاد عنوان کرد: مجرمان با سوء استفاده از لباس نیروهای نظامی و انتظامی و گاه در پوشش نهادهای خدمات رسان از جمله ماموران آب، برق، گاز، بهداشت، شهرداری، کمیته امداد، پستچی و سایر سازمان ها و یا حتی بصورت تلفنی خود را مأمور انتظامی معرفی و اقدام به سرقت و کلاهبرداری مردم می کنند.

سرهنگ کرمی با بیان اینکه سارقان مأمور نما معمولا با استفاده از تجهیزات قلابی (بی سیم، دستبند، شوکر، اسلحه و...)، اقدام به فریب سوژه های خود می کنند، افزود: آشنایی افراد با قوانین و مقررات، حقوق شهروندی و برخورداری از مهارت های لازم در شناسایی به موقع این گونه سارقان، نقش بسزایی در ناکامی نقشه های مجرمان دارد.

رئیس پلیس آگاهی استان خاطرنشان کرد: مأموران بر اساس قانون، حق ورود به حریم خصوصی افراد را نداشته و مردم می توانند با درخواست کارت شناسایی و احکام قضائی، نسبت به احراز هویت آنان اطمینان حاصل کرده و در غیر این صورت، اجازه ورود به منزل و خودروی خود را ندهند.

وی ادامه داد: ممکن است بعضی از سارقان با بررسی سوابق افراد اطلاعاتی را کسب کنند و هنگامی که قصد سرقت دارند برای جلب اطمینان یا ترساندن آنان این اطلاعات را بیان می کنند لذا شهروندان در چنین مواقعی فریب این افراد رانخورند.

سرهنگ کرمی در پایان ضمن تأکید بر لزوم آگاهی شهروندان برای شناخت مأموران واقعی پلیس به مردم توصیه کرد: ضمن جدی گرفتن هشدارهای پلیس به هیچ وجه به افرادی که هویت واقعی آنها را نمی‌شناسند اعتماد نکنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، سریعاً مراتب را از طریق مرکز فوریت‌های پلیس 110 با ماموران انتظامی در میان بگذارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها