موج
کدخبر : ۳۷۰۵۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370596

نماینده مجلس مطرح کرد:

نماینده مردم شهرستانهای سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی گفت: همانگونه که در دوره گذشته پیگیر تحقیق و تفحص از پتروشیمی باختر بودم یقینا در مود دانشگاه علوم پزشکی کردستان هم اقدام خواهم کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سید مهدی فرشادان شامگاه چهارشنبه در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه در سنندج با اعلام این خبر، گفت: این طرح مهم با پیگیری های جدی در مجلس بوده است و با اصلاح بند مربوط به بودجه راه آهن همدان- سنندج و درست کردن جداول مربوطه که کار شاقی هم هست، حاصل شده است.

نماینده مردم شهرستانهای سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی در این نشست با اشاره به گزارش برخی تخلفات مربوط به شهرداری سنندج ودانشگاه علوم پزشکی کردستان، گفت: این تخلفات حتما به صورت جدی بررسی می شود و در صورت اثبات آنها طرح تحقیق و تفحص این نهادها ارایه و تخلفات بررسی می شود.

وی با انتقاد جدی از کم کاری های مدیریتی در حوزه علوم پزشکی کردستان، گفت: در حوزه دارویی تخلفات جدی در این نهاد رخ داده است و باید به صورت جدی بررسی شود.

فرشادان با تشکر از خدمات کادر درمان و بهداشت کردستان، گفت: اگر فداکاری های این عزیزان نبود؛ اثرات سوء مدیریت ها در این حوزه بیشتر نمایان می شد.

ساز مخالف علوم پزشکی با ساخت بیمارستان در کامیاران

فرشادان با ابراز تعجب از سنگ اندازی و مخالفت علوم پزشکی با ساخت و احداث بیمارستان 100 تخت خوابی کامیاران گفت: علی رغم این سنگ اندازی امسال ردیف بودجه مشخص برای این بیمارستان اختصاص یافته و مناقصه این بیمارستان هم امروز برگزار شد و از فروردین ماه ساخت آن آغاز می شود.

وی با بیان اینکه خبرنگاران مانند آینه‌ای تمام قد تمام گیروگرفت‌ها و مسائل استان را بصورت شفاف نشان می‌دهند، گفت:  لازمه اساسی برای حرکت در مسیر توسعه کردستان این است که همه با هم باشیم.

فرشادان با بیان اینکه بی توجهی به اهالی رسانه به معنی سست شدن پایه های دموکراسی است، گفت: نقد  یک الزام مهم برای شفافیت و رفع مشکلات است و ما مسئولان و مدیران نباید از نقد هراسی داشته باشیم.

وی در ادامه به موضوع بودجه 1400 اشاره کرد و گفت: کمیسیون بودجه 50 هزار میلیارد تومان برای رفع محرومیت و اشتغال گذاشت که در قالب‌های مختلف و زیرنظر ادارات جذب و هزینه خواهد شد و این به میزان توانمندی ادارات استان برمی‌گردد که از وزارتخانه‌های متبوع مطالبه و جذب کنند.

وی ادامه داد: در اصلاح ساختار بودجه، جدای از شاخص‌های معین، معکوس درآمد سرانه و نرخ بیکاری به سایر شاخص‌های استان‌های محروم و دریافت‌کننده بودجه محرومیت‌زدایی اضافه شد که یک هزار میلیارد تومان از این ردیف به سرجمع اعتبارات استان اضافه خواهد شد.

کل اعتبار سال 99 کردستان را 900 میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: قطعا اختصاص 1000 میلیارد تومان اعتبارات محرومیت‌زدایی تحولی در مباحث عمرانی کردستان ایجاد خواهد کرد.

به گفته فرشادان، 2600 میلیارد تومان تملک‌دارایی در سال 1400 مصوب شده هست که هزینه خواهد شد.

وی تصریح کرد: سال‌هاست موضوع راه‌آهن پیگیری می‌شود اما امسال ردیف بودجه آن به راه‌آهن تهران - همدان - سنندج و مرز باشماق تغییر یافته و قرار است این مسیر به مرز باشماق برسد و این در توسعه استان و مباحث توریستی تاثیرگذار خواهد بود.

این نماینده مجلس در ادامه گفت: علی‌رغم وجود 8 درصد آب‌های کشور در کردستان، اما تنها 12 درصد اراضی کشاورزی استان آبی است که بتوانستیم تخصیص آب را به 96 هزار هکتار برسانیم که این زمانبر است و دولت برای تحقق آن پای کار باشد.

وی همچنین گفت: جدای از 100 میلیارد تومان که برای انتقال آب از سد آزاد به منظور تامین آب شرب سنندج، 100 میلیارد تومان دیگر از محل تنش آبی در بودجه 1400 به آن اختصاص یافته است.

فرشادان گفت: احداث دانشکده داروسازی در بودجه 1400 ردیف گرفت و اقدامات تاسیس آن تا حد زیادی پیشرفت دارد.

به گفته وی، نمایندگان مجلس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی را مدیریت خواهند کرد که فرشادان، زندیان و رحیمی هیات نظارت استان را تشکیل می‌دهند و فعالیت آن آغاز شده است.

فرشادان یاداوری کرد:  یک هزار و 70 نفر برای حضور در انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای استان ثبت‌نام کرده‌اند که در سنندج 212 شرکت کننده و بالاترین آمار دارد.

وی از رسانه‌ها خواست تا برای برگزاری انتخاباتی باشکوه و در عین حال کمک به انتخابی اصلح کمک کنند و ما به عنوان ناظر اجازه نخواهیم داد حق کسی ضایع شود.

وی سپس در جواب خبرنگار خبرگزاری موج گفت: مجمع نمایندگان کردستان در این دوره همدل و همراه هستند و برای توسعه و منافع عمومی کردستان تلاش می‌کنند.

فرشادان همچنین ایجاد پنجره سرمایه‌گذاری با 42 امضا را مصداق بارز فرار سرمایه‌گذاری دانست و گفت: نباید فرافکنی کنیم، بلکه واقعیت‌ها را بیان کنیم چون برای افرادی بعنوان سرمایه‌گذار که منفعت خودشان در آن باشد، تسهیلگری می‌کنند.

وی ادامه داد: دولتمردان در پایان دولت اعلام می‌کنند که پتروشیمی بعثت را با 700 میلیون یورو سرمایه‌گذاری احداث می‌کنند و این مصداق بارز برداشتن سنگ بزرگ برای نزدن است.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی به حوزه ورزش نیز گریزی زد و با اعلام وضعیت نامناسب این حوزه در کردستان، گفت: بیشترین انتقاد از این حوزه داشته‌ام اما مدیران استانی باید این موضوع را پیگیری کنند.

وی تصرف ملک مربوط به معلولان بهزیستی را غیرواقعی و موضوعی فرافکنی دانست و گفت: گردن همه در برابر قانون باریک است و اگر چنین موضوعی صحت داشت مانند رییس پارک علم و فناوری که از بنده برای دفاع از کوچکه‌ره‌ش شکایت کردند، از من شکایت می‌کردند.

فرشادان عنوان کرد: این موضوع و موضوع استخدام بستگانم در دانشگاه علوم پزشکی کردن مسموم کردن اذهان عمومی است و اگر یکی از 90 نفر استخدامی دانشگاه به من ربط دارد آن را اخراج کنند در صورتیکه من معترض‌ترین نماینده در بحث استخدام‌های غیرقانونی دانشگاه بودم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها