موج
کدخبر : ۳۷۰۵۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370502

احمد رضا رئیس زاده خبر داد:

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: سطح تولید گل و گیاه زینتی در استان اصفهان ۲۴۷ هکتار است که ۵۴ هکتار آن فضای باز و ۱۹۳ هکتار گلخانه است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، احمد رضا رئیس زاده بیان داشت: خمینی شهر با ۸۹ هکتار، اصفهان ۵۵ هکتار، دهاقان ۲۵ هکتار و فلاورجان با ۱۶ هکتار عمده‌ترین شهرستان‌های تولید کننده گل وگیاهان زینتی در استان اصفهان هستند.

وی ادامه داد: سالیانه ۷۴ میلیون و صد هزارگل شاخه بریده از جمله رز، آلسترومریا، لیسیانتوس، داوودی، ژربرا و لیلیوم در گلخانه‌های استان تولید می‌شود.

 رئیس زاده با اشاره به عمده‌ترین گل‌های نشایی فصلی افزود: گل‌های نشایی فصلی ۱۳۶ هکتار و ۶۹.۶ میلیون نشا، که عمده‌ترین محصولات شب‌بو ، بنفشه، اطلس، جعفری، همیشه بهار و آهار است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: یکی از معروف‌ترین گل‌های تولیدی در استان شب‌بوی گلدانی است که استان اصفهان با میزان تولید ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار گلدان در سال رتبه اول تولید در کشور را دارد و خمینی شهر به عنوان قطب تولید شب بوی کشور به تنهایی ۱۳ میلیون گلدان از این تعداد را تولید می‌کند و بیشتر آن را در استان‌های دیگر عرضه می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها