موج
کدخبر : ۳۷۰۳۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370338

رییس پلیس‌ راه خراسان رضوی:

رییس پلیس راه خراسان رضوی اظهار کرد: شهر مشهد جزء شهر های زرد رنگ و سفر به آن بلامانع است، اما با توجه به مسافرپذیری این شهر ورود به آن با پلاک های درون و خارج از استان اکیدا ممنوع می باشد.

 به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، سرهنگ حسین میش مست رییس پلیس راه خراسان رضوی گفت: با توجه به قرارگیری مشهد در وضعیت زرد کرونایی و بلامانع اعلام شدن سفرهای نوروزی به مشهد ، اما ورود به مشهد با پلاک‌های غیربومی اکیدا ممنوع است.

وی افزود: در حال حاضر تابع دستورات ستاد کرونا و پلیس‌راه کشور هستیم و ممنوعیت و محدودیت ورود خودروهای غیربومی به مشهد همچون گذشته تا زمانی که تصمیم جدی برای مشهد اتخاذ شود پابرجا خواهد بود.

رییس پلیس‌راه خراسان رضوی عنوان کرد: از روز گذشته که مشهد در رنگبندی‌های کرونایی جزو شهرهای زرد باقی‌مانده و ممنوعیتی برای سفر به این شهر اعلام نشد، شاهد افزایش نسبی سفرها به مشهد بوده‌ایم. معمولا در ایام اسفند ماه شاهد افزایش سفرها به مشهد هستیم.

ورود به شهر مشهد اکیدا ممنوع است

میش‌مست اضافه کرد: در اسفند سال گذشته ممنوعیت و محدودیت ترددهای بین شهری از مبدا انجام می‌شد، اما در حال حاضر این طرح فقط در مبادی ورودی به مشهد انجام می‌شود. از همین رو در روزهای پایانی سال، شاهد افزایش سفرها به مشهد هستیم.

تنها خودروهایی که  مجوز پزشکی و قضایی دارند، می توانند با همراه داشتن مدارک خود وارد شهر مشهد شوند و موضوعاتی از قبیل بیمه نامه و مجوز از شهرستان مبدا برای ورود به این شهر قابل قبول نیست

رییس پلیس‌راه خراسان رضوی در خصوص وضعیت سفر شهروندان مشهدی خاطرنشان کرد: پلاک‌های مشهدی ممنوعیتی برای خروج از مشهد ندارند و می‌توانند به شهرهایی که ممنوعیتی برای ورود ندارند، تردد داشته باشند. از روز گذشته سفرهای شهروندان مشهدی ۱۵ درصد افزایش داشته که پیش‌بینی می‌کنیم در روزهای آتی این آمار افزایش یابد.

میش‌مست یادآور شد: سفرهای نوروزی ۱۴۰۰ متفاوت از سفرهای نوروزی ۹۹ و ۹۸ است. در سال جاری با وجود ممنوعیت ورود به مشهد، برآورد ما این است که سفرهای درون استانی در محورهای روستایی و تفرجگاه‌ها افزایش یابد.

وی در پایان تاکید کرد: توصیه ما به مردم این است که در نوروز ۱۴۰۰ از سفر پرهیز کنند. درست است که مشهد در رنگبندی‌های کرونایی قرار نگرفته است، اما تجمع افراد می‌تواند عامل افزایش شیوع بیماری باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها