موج
کدخبر : ۳۷۰۲۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370296

جلال گلخنی:

شهردار زواره با اشاره به پایان سال ۱۳۹۹ گفت: خوشبختانه بودجه شش میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی مصوب شده سال جاری شهرداری ۱۲۰ درصد محقق شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، جلال گلخنی در نشستی با خبرنگاران اظهار داشت: ۶۰ درصد بودجه جاری و ۴۰ درصد آن عمرانی است که بیشتر از بودجه مصوب محقق شده، بودجه پیش بینی شده برای سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۸ میلیارد تومان می باشد که ۶۰ درصد جاری و ۴۰ درصد عمرانی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به قیمت بالای مصالح ساختمانی ونقدی بودن آن گفت: عملیات عمرانی فعالیت‌ها به رغم مشکلات مذکور ناشی از تورم، همچنان در این شهر ادامه دارد.

شهردار زواره‌ به بازسازی میدان امام(ره) این شهر اشاره و اظهار داشت : این طرح با اعتبار ۱.۵ میلیارد تومان‌ به اتمام رسیده تا پایان هفته جاری افتتاح خواهد شد.

گلخنی شیوع ویروس کرونا را مطرح و گفت : این بیماری موجب شد که کارها در ۲ ماهه نخست سال‌جاری تعطیل شود و امکان اجرای طرح‌های عمرانی وجود نداشته باشد اما با این حال اکنون‌ فعالیت‌های خوبی در شهر زواره در حال انجام است و انتظار می‌رود در چنین شرایطی مردم نیز همکاری و همدلی بیشتری با شهرداری داشته باشند.

وی در رابطه با طرح تفضیلی شهر زواره افزود: این طرح در مراحل نهایی شدن است و امیدواریم تا پایان این دوره شورا به سرانجام برسد؛ با توجه به تمایل دولت به افزایش محدوده شهرها و تحویل زمین‌های بدون استفاده به شهرداری‌ها، با اجرایی شدن‌ این طرح نزدیک ۱۰ درصد به محدوده ۴۴۴ هکتاری زواره اضافه می شود و این محدوده به حدود ۵۰۰ هکتار خواهد رسید.

شهردار زواره با بیان اینکه‌گرانی زمین ناشی از وجود نقدینگی است، تصریح کرد: بخش زیادی از زمین‌هایی که به شهر اضافه می‌شود، در قالب ۳۵۰ پلاک به بخش مسکن محرومان و ملی اختصاص خواهد یافت ودو شهرک جدید با تاسیسات جانبی احداث و در کناراین کار شاهد کاهش قیمت زمین، خانه‌دار شدن جوانان و درآمدزایی برای شهرداری، معابر زیادی هم تعیین تکلیف می‌شود.

جلال گلخنی ضمن اعلام‌ آمادگی شهرداری جهت همکاری با خیران مسکن‌ساز گفت: با نهایی شدن‌ طرح تفضیلی زمین مودد نیاز خیران مسکن ساز در اختیار آنها قرارداده خواهد شد؛این پیگیری‌ها از سوی فرمانداری و نماینده مجلس هم در حال انجام است تا زمین‌ها از سوی راه و شهرسازی واگذار شود و از خیران درخواست داریم با شهرداری همکاری و همیاری داشته باشند.

وی در مورد فضای سبز و کاشت درخت گفت: با استفاده از نظر کارشناسان استانداری و آب و هوای منطقه و کیفیت آب چاه شهرداری کشت درخت توت بهترین گزینه برای شهر زواره تشخیص داده شد و درسال جاری بالغ بر یک هزار اصله درخت توت‌ در سطح شهر کاشته‌شده ارتقای فضای سبز شهری را بدنبال خواهد داشت.

شهردار زواره با اشاره به اجرای آسفالت تعدادی از معابر شهری فرسوده، ادامه داد: ۱۰ طرح‌اجرای آسفالت همراه با راه اندازی کارگاه تولیدات قطعات بتونی مورد نیاز شهرداری در سطح شهراجرا شده، بلوار معلم که پر رفت و آمد است، با اعتبار افزون بر یک میلیارد تومان به طول یک کیلومتر زیرسازی، آسفالت گردیده است.

گلخنی اضافه کرد: خیابان شهید صادقی، کوچه شهید شفیع‌زاده، کوچه خامس آل عبا و کوچه شمس با اعتبار ۱.۷میلیارد تومان زیرسازی، کانیوگذاری شد و تا پایان مردادماه آسفالت می‌شود؛ طرح ۶ کوچه بنیاد مسکن‌ هم آسفالت شده، با موافقت شورای اسلامی شهر، ۶۰ هزار مترمربع آسفالت را درسطح شهر پخش شده است.

شهرداری زواره

رییس شورای اسلامی شهر زواره نیز در این نشست به نقش مهم خبرنگاران در انعکاس اخبار و نظرهای مردم‌ اشاره و گفت: نقش خبرنگاران در انتشار دیدگاه‌ها و خواسته‌های مردم به مسوولان و تبیین خدمات دولت و نظام برای جامعه بسیار مهم و تاثیرگذار است.

اعظم‌السادات طلایی دربخش دیگری از سخنان خود به اجرای طرح ‌مواسات در شهرداری اشاره و اظهار داشت: در ابن طرح به کارکنان شهرداری کمک های قابل ملاحظه ای شده است.

وی به ۲۵ اسفند و روز شهردار اشاره و ضمن تقدیر از خدمات ۳.۵ ساله شهردار زواره بیان کرد: شهردار در طی خدمت خود وجهی بابت حقوق از شهرداری دریافت نکرده ،اگرامروز بزرگداشت شهرداران است بدلبل رشادت ها ، تلاش و از جان گذشتگی شهید باکری است که در دوره ۱۱ ماهه خدمت خود بعنوان شهردار ارومیه خدمات زیادی به مردم آن شهر کرد و سپس با حضور در جبهه جنگ تحمیلی در عرصه نبرد حق علیه باطل جانفشانی و به شهادت نایل شد و جاودانه گردید.

رییس شورای اسلامی شهر زواره دوره پنجم شورای شهر را سخت‌ترین زمان از نظر فعالیت ارزیابی کرد و افزود: تحریم‌های ظالمانه، مشکلات اقتصادی و تورم در کنار شیوع کرونا مشکلاتی را ایجاد کرده است که نیازمند همکاری و همدلی بیشتر مردم برای اجرای برنامه‌های شهرداری می باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها