موج
کدخبر : ۳۶۹۶۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369695

رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری همدان خبر داد:

رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری همدان با اشاره به اهمییت ایجاد شهر هوشمند در راستای ارتقای خدمات شهری، از هوشمند سازی شهر همدان با استقرار کیلومترها فیبرنوری، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، مهران حاجیان، رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی  شهرداری همدان با اشاره به ویژگی های عصر تکنولوژی و اطلاعات و اهمییت ورود موثرتر، سازنده تر و بروزتر شهرداری به مقوله های مختلف شهری با ایجاد زیرساخت های لازم و مرتبط ، عنوان کرد: یکی از اقدامات مهمی که شهرداری در ارتقای وضعیت  گردشگری مورد توجه قرار داده است، گسترش فیبر نوری در شهر است که در سال 1400 به سرانجام خواهد رسید و می تواند مورد بهره برداری قرار گیرد.

حاجیان با بیان تاثیرات موثری که این امر می تواند در وضعیت گردشگری و دستیابی شهروندان به امکان هایی مطلوب، مورد نظر قرار دهد، ابراز کرد: تحقق این مهم افزایش بهره وری در مقوله گردشگری و همینطور هوشمند سازی شهرو دسترسی آسان با پهنای باندی قابل قبول را درپی خواهد داشت.

وی  به مطالعات و پیگیری هایی که از سوی سازمان فناوری اطلاعات شهرداری همدان انجام شده است وهمینطور نیازسنجی های لازم که در این حوزه  به عمل آمده است، پرداخت و گفت: در آینده ای نزدیک، شاهد استقرار 7 غلاف 80 کیلومتری کابل فیبر نوری به عنوان زیرساخت مورد نیاز برای ایجاد یک شهر هوشمند، هستیم.

وی با اشاره به اهمییت  ایجاد این زیرساخت که با همکاری شهرداری و آورده 70 میلیارد تومانی سرمایه گذارمحقق خواهد شد، مطرح کرد: با استقرار این امکان می توان در راستای بهبودعملکرد  تمام اتوبوس ها، تاکسی ها و پایش ترافیک شهری  وبه صورت کلی حمل و نقل عمومی نظارتی تصویری و موثر داشت.

وی ادامه داد: همینطور می توان از وای فای شهری به وجود آمده در کاربردهایی چون تبلیغاتی موثرتر و پویا تر، تقویت و ارتقای عملکرد دوربین های تصویری  و امنیتی و کاهش آسیب در دکل هایی که سلامت  شهروندان را تهدید می کنند، بهره برد.

رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی  شهرداری همدان با اشاره به اینکه ایجاد زیرساخت فیبرنوری می تواند فواید بسیاری برای شهر به همراه داشته باشد، عنوان کرد: با ایجاد این زیرساخت، تمامی شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها می توانند از این امکان برای اجرای موفق تر پروژه های مرتبط در فعالیت های خود، بهره گیرند.

 

ورود جدی شهرداری به حوزه گردشگری

وی با اشاره به اینکه شهرداری همدان اقدامات بسیار مهمی را در حوزه گردشگری انجام داده است، گفت: در راستای تحقق این امر دو پارک فرامنطقه ای بسیار بزرگ  به مساحت 238 هکتار در جوار سد اکباتان و پارک فرامنطقه ای بوستان ولایت و منطقه فخرآباد به مساحت 101 هکتار و با مجموع مساحت 3 میلیون و 389 هزار مترمربع اقدام به ایجاد پارک کرده است.

حاجیان با بیان اینکه احداث پارک های فرامنطقه ای قادر خواهد بود ظرفیت گردشگری همدان را در این حوزه  در میان رتبه های مطرح در کشور قرار دهد، ابراز کرد:  در سال 1400 ادامه ایجاد زیرساخت های مرتبط به این دوپارک و جاده های دسترسی آن ها  توسط شهرداری منطقه یک و دو اجرایی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با رایزنی های شهردار محترم و مدیر کل میراث فرهنگی استان، مقرر شده است اقدامات مهمی در بحث خانه های گردشگری که واجد ارزش هستند و ثبت شده اند ، انجام شود.

وی افزود: این اقدامات به صورت تهاتری در حوزه فرهنگی در غالب مواردی از جمله هتل بوتیک و سایر موضوعات مشابه ای که در راستای ایجاد جاذبه و ماندگاری گردشگر می تواند موثر باشد، محقق خواهد شد.

 

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها