موج
کدخبر : ۳۶۹۵۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369519

امام جمعه یزد در نشست شورای فرهنگ عمومی بافق بیان کرد؛

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در نشست شورای فرهنگ عمومی بافق با اشاره به فرهنگ غرب و فرهنگ انسانی که از آن نشات گرفته است، گفت: کشورهای غربی، انسان را برای لذت بردن و استفاده از خواسته های خود می پندارند و حقوق بشر و کرامت انسانی را نادیده می گیرند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی فرمانداری بافق؛ دومین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان بافق با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد، فرماندار بافق و امام جمعه شهرستان، مدیر کل نهاد کتابخانه های استان یزد و اعضای این شورا در محل کتابخانه مرکزی یزد برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در این نشست با اشاره به فرهنگ غرب و فرهنگ انسانی که از آن نشات گرفته است، گفت: کشورهای غربی، انسان را برای لذت بردن و استفاده از خواسته های خود می پندارند و حقوق بشر و کرامت انسانی را نادیده می گیرند.

آیت الله محمدضا ناصری افزود: فرهنگ اسلامی، فرهنگی است که به انسان و روحیات آن ارزش قائل می شود و برای به کمال رسیدن و فطرت الهی انسان هدف دارد.

وی حفظ کیان خانواده و توکل بر خدا را شاخصه فرهنگ اسلامی یاد کرد و اظهار داشت: هدف فرهنگ غرب و بیگانه متلاشی نمودن بنیان خانواده است.

آیت الله ناصری نقش شورای فرهنگ عمومی را در تبیین فرهنگ عمومی جامعه مهم ارزیابی کرد و خاطر نشان کرد: در شورای فرهنگ عمومی باید از افراد باتجربه، اندیشمند و صاحب ایده استفاده کرد تا بتوانند موضوعات جامعه را تحلیل و تجزیه کنند.

امام جمعه یزد با تاکید بر فلسفه شورای فرهنگ عمومی گفت: هدف از تشکیل این شورا، پیاده سازی فرهنگ اسلامی در جامعه و دوری از فرهنگ بیگانه است.

امام جمعه شهرستان بافق در این نشست اهمیت جایگاه شورای فرهنگ عمومی را یادآور شد و گفت: ضرورت کار شورای فرهنگ عمومی یک کار تشکیلاتی منسجم در حوزه فرهنگی است تا بتوان به دنبال آن برای اهداف کوتاه مدت و بلند مدت برنامه ریزی کرد.

حجت الاسلام و المسلمین رضا سعادت فر با اشاره به بیان مقام معظم رهبری و بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: بیانیه گام دوم یک سند راهبردی برای مسئولان، مردم و مبلغین اهل علم است.

به گفته سعادت فر برای رسیدن به غنای شورای فرهنگ عمومی باید سه اصل را درنظر بگیریم؛ ضرورت استفاده از اندیشمندان، کار تشکیلاتی و بهره مندی از بیانیه گام دوم انقلاب

امام جمعه بافق با اشاره به تشکیل کمیته های شش گانه شورای فرهنگ عمومی شهرستان، گفت: برای استفاده بهینه از شورای فرهنگ عمومی شش کمیته تخصصی با عناوین کمیته کسب زندگی اسلامی، کمیته فرهنگ شهر و شهروند، کمیته تربیت و پرورش، کمیته رسانه و فضای مجازی، کمیته رصد و پایش فرهنگی و در نهایت کمیته معنویت، اخلاق و مجامع ایمانی به شرح وظایف تنظیم شده است.

 

اصالت فرهنگ مردم دارالشجاعه بافق باید حفظ و مدیریت شود

فرماندار شهرستان بافق ضمن تسلیت شهادت هفتمین امام شیعیان حضرت امام موسی کاظم(ع)، مباحث فرهنگی در حوزه های مختلف را مهم ارزیابی کرد و یادآور شد: شهرستان بافق در حال رشد و توسعه است که در این راستا باید فضای فرهنگی جامعه مدیریت شود.

سید مهدی طلائی مقدم با اشاره به برخی از تجربیات دیگر شهرستان های استان در این زمینه گفت: اصالت و ریشه فرهنگ مردم دارالشجاعه بافق باید حفظ و مدیریت شود، این موضوع باید جدی گرفته شود تا دچار آسیب های اجتماعی و فرهنگی نشویم.

در پایان این نشست آیت الله ناصری، امام جمعه یزد با اهدا لوح از اعضای شورای فرهنگ عمومی و فعالین قرآنی شهرستان بافق تجلیل کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها