موج
کدخبر : ۳۶۹۴۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369494

سیاوش محمدی:

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: از امشب با ورود سامانه ناپایدار جوی دمای هوا در سطح استان اردبیل کاهش می یابد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سیاوش محمدی، مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: بررسی آخرین نقشه های هواشناسی نشان دهنده جوی پایدار طی امروز در استان است که بر این اساس آسمان استان صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد (ملایم تا متوسط) خواهد بود.

وی افزود: از امشب بتدریج بر میزان پوشش ابر در استان افزوده خواهد شد و مطابق هشدار هواشناسی از فردا آسمان استان در غالب ساعات ابری، توام با وزش باد تند تا شدید، رخداد مه، کاهش دمای هوا (کاهش محسوس دما بویژه از روز جمعه ۲۲ اسفند) و بارش باران و برف خواهد بود.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: این وضعیت جوی تا ظهر شنبه هفته آینده در استان اردبیل ادامه خواهد داشت.

محمدی گفت: بارش ها در ابتدا طی روز پنجشنبه به صورت باران خواهد بود ولی با سرد شدن دمای هوا طی روز جمعه حتی در نواحی شمالی استان نیز بارش برف انتظار می رود.

وی گفت: با رخداد این سامانه بارشی آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه های فصلی و در جاده ها و گردنه های برف گیر و کوهستانی استان اختلال در تردد جاده ای دور از انتظار نخواهد بود.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل افزود: ضمناً امکان اختلال در پروازهای فرودگاه اردبیل بدلیل رخداد باد جانبی، کاهش دید افقی و پایین بودن کف ابر در طی مدت مذکور وجود دارد.

محمدی اظهار داشت: مجددا از بعدازظهر روز شنبه تا اواسط هفته آتی جوی نسبتاً پایدار در استان اردبیل حاکم خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها