موج
کدخبر : ۳۶۹۳۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369344

همزمان با ماه مبارک رجب انجام شد؛

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان از ثبت 3 وقف جدید همزمان با ماه مبارک رجب در شهرستان گلپایگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی با اشاره به ثبت سه وقف جدید در شهرستان گلپایگان اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 9 مورد وقف جدید در این شهرستان به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه یکی از سه وقف جدید در شهرستان گلپایگان وقف زمین کشاورزی به متراژ یک هزار و 200 متر مربع توسط علیرضا دلیری در شهر گلپایگان به ثبت رسیده است، ابراز داشت: این وقف با ارزش ریالی 12 میلیارد ریال برای ترویج فرهنگ قرآنی به ثبت رسیده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه وقف منزل مسکونی به متراژ 550 متر مربع توسط علیرضا منتظری و همسرش زهرا محمودی در شهر گوگد از دیگر وقف‌های جدید ثبت شده در شهرستان گلپایگان اعلام کرد و گفت: این موقوفه دارای ارزش ریالی 15 میلیارد ریال است که برای روضه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) و هزینه‌های حوزه علمیه آیت‌الله گلپایگانی به ثبت رسیده است.

حجت‌الاسلام نصیرالاسلامی با بیان اینکه وقف آپارتمان 85 متری توسط عبدالرضا عظامی در شهر گلپایگان با نیت سکونت زوج‌های جوان بی بضاعت به ثبت رسیده است، گفت: ارزش این موقوفه حداقل هفت میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه روضه خوانی حضرت امام حسین (ع)، تامین هزینه‌های مساجد و وقف برای ازدواج و کمک به زوج‌های جوان بی بضاعت از نیازهای اولویت دار شهرستان گلپایگان است، تصریح کرد: در این زمینه مشاوره وقف به واقفان ارائه می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان در خصوص بازسازی موقوفه نادری در این شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: این موقوفه توسط فاطمه نادری این موقوفه با نیت فرهنگی و هزینه‌های امامزادگان 17 تن گلپایگان وقف شده بود که به دلیل فرسودگی امکان بهره برداری نداشت و عملیات مرمت و بهره برداری آن با اعتبار یک میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها