موج
کدخبر : ۳۶۹۳۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369311

رییس مجلس شورای اسلامی امروز سه شنبه در با همراهی چند تن از همکاران خویش به استان کردستان وارد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمدباقر قالیباف که صبح امروز (سه شنبه 19 اسفندماه) برای نظارت میدانی به استان کردستان سفر کرده است، در جمع خبرنگاران گفت: سفر به کردستان که یکی از مناطق پرظرفیت و متاسفانه مناطق محروم کشور نسبت به شاخص های توسعه ای به شمار می آید، براساس برنامه های نظارت میدانی در پروژه ها به ویژه نظارت بر پروژه های نیمه تمام پس از پایان بررسی لایحه بودجه که کار فشرده ای بود، صورت گرفت.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این سفر 3 نفر از روسای کمیسیون های تخصصی مجلس ما را همراهی می کنند، افزود: در بازدید میدانی که در استان مستقر خواهیم بود، تقریباً به همه حوزه های استان سرکشی خواهیم داشت و موضوعات مدنظر را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

وی تصریح کرد: نشست با شورای برنامه ریزی و استاندار برای حل مشکلات کردستان از دیگر برنامه های این بازدید میدانی خواهد بود. همچنین برخی موارد که در استان به کندی پیش می رود نیز برای تسریع امور پیگیری خواهد شد.

قالیباف بیان کرد: توجه به موضوع محرومیت زدایی که در بودجه 1400 نیز به خوبی دیده شده یکی از محورهای ما در استان خواهد بود. استان کردستان ظرفیت خوبی در حوزه صنایع به ویژه صنایع تبدیلی دارد و همین ظرفیت در حوزه کشاورزی نیز وجود دارد که به همین جهت روسای کمیسیون های کشاورزی و صنایع در این بازدید میدانی حضور دارند.

وی با بیان اینکه استان کردستان در حوزه آب شرب دچار مشکلاتی است، گفت: این مشکل در تامین آب مورد نیاز برای کشاورزی و آب شرب وجود دارد.

رییس قوه مقننه کشورمان یکی دیگر از موضوعات مهم استان را مسائل مرزی و موضوع کولبرها دانست و گفت: مسئله کولبری در استان یکی از زخم های کهنه در حوزه مرزی کشور چه در شمال غرب و چه در جنوب شرق به شمار می آید که همه این موضوعات ذکر شده با بهره گیری از نظرات کارشناسان استان و مشورت با وزرا و سازمان برنامه و بودجه مورد پیگیری قرار خواهد گرفت تا تحرک را در استان کردستان در سال 1400 شاهد باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها