موج
کدخبر : ۳۶۸۸۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368807

استاندار اصفهان :

استاندار اصفهان گفت: درختکاری یکی از افتخاراتی است که همیشه در این روزهای سال اهتمام به اجرای آن داریم و باید این فرهنگ را به نسل های دیگر هم منتقل کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، عباس رضایی در مراسم روز درختکاری و در آئین کاشت درخت در پارک جنگلی پرتو، با اشاره به اینکه درختکاری یکی از افتخاراتی است که همیشه در این روزهای سال اهتمام به اجرای آن داریم و باید این فرهنگ را به نسل های دیگر هم منتقل کنیم، اظهار کرد: شرایط ما در اصفهان مناسب نیست و در کنار فرصت های مطلوب، تهدیدهای متعددی نیز داریم.

وی ادامه داد: فهم و شعور بالای مردم اصفهان از فرصت های ماست و عملکرد سازمان های مردم نهاد و خیریه ها در ابعاد مختلف شاهد این مدعاست.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه روز گذشته از سوی دو خیر اصفهانی هشت میلیارد تومان برای احداث مرکز آموزشی در استان و بزرگترین خانه آکادمیک ژیمناستیک کشور اهدا شد و چنین حرکت هایی نشان از فرهنگ و شعور بالای مردم اصفهان دارد، گفت: در زلزله سمیرم شاهد حرکت های خوب مردمی بودیم.

وی با اشاره به تهدیدات اصفهان گفت: کم آبی و آلودگی هوا دو تهدیدی است که اصفهان با آن دست و پنجه نرم می کند؛ در بخش آب فعالیت های خوبی صورت گرفته به طوریکه از هفته آینده (24 اسفندماه) به صورت مجازی و از سوی رئیس جمهور پروژه انتقال آب از خلیج فارس به اصفهان آغاز می شود.

عباس رضایی بیان کرد: با توجه به اینکه فرونشست زمین در فرودگاه، دشت مهیار، دامنه و .... اصفهان را تهدید می کند پروژه انتقال آب از خلیج فارس ضرورت داشت.

وی افزود: امیدواریم برای موضوع انتقال آب بهشت آباد نیز به صورت برد – برد با استان های همجوار به انسجام و همدلی برسیم.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه تا اردیبهشت ماه آب سالم برای مردم استان فراهم خواهد شد و در این صورت و با صرفه جویی مردم تا 5 سال آینده مشکل قطعی آب نخواهیم داشت، ادامه داد: در کشاورزی هم باید الگوی کشت مناسب و مصرف بهینه داشته باشیم که در این راستا در دو سال اخیر رتبه دوم را در احداث و ایجاد گلخانه ها به دست آوردیم.

روز درختکاری

پروژه های شهرداری برای کاهش آلودگی هوا و بهبود سلامت مردم

رضایی ادامه داد: آلودگی هوا ارتباط مستقیم با سلامت مردم دارد و افتتاح پروژه هایی همچون آزادراه شرق، پل آفتاب، خط دوم مترو و رینگ چهارم از سوی شهرداری اصفهان هم برای کم کردن تاثیرات آلودگی هواست.

وی با تاکید بر اینکه باید در عمل و به عنوان یک ایده و تفکر از درختکاری دفاع کنیم، گفت: اصفهان شهر علم و دانایی است و باید استفاده از هر امکانی با لحاظ سلامت مردم باشد.

استاندار اصفهان به استفاده از پساب در صنعت اشاره و تصریح کرد: 35 میلیون مترمکعب آبی که برای صنعت استفاده می شد، اکنون با پساب جایگزین شده است.

رضایی با اشاره به ایجاد مسیرهای دوچرخه در اصفهان از شهردار اصفهان خواست در توسعه خطوط دوچرخه سواری اهتمام داشته باشد،چراکه به گفته وی استفاده از فرهنگ خوب دوچرخه سواری که فرهنگ اصیل اصفهان است باید احیا شود و در این زمینه نیاز داریم راه های بیشتری توسعه دهیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها