موج
کدخبر : ۳۶۸۷۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368722

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: طی روز جاری در ساعات صبح وضعیت جوی و دریایی نسبتا آرامی خواهیم داشت، لذا پدیده غالب طی این ساعات مه صبحگاهی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: طی روز جاری در ساعات صبح وضعیت جوی و دریایی نسبتا آرامی خواهیم داشت. لذا پدیده غالب طی این ساعات مه صبحگاهی خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: از ساعات بعد ازظهر امروز افزایش سرعت باد از خلیج فارس و تنگه هرمز آغاز خواهد شد و از ساعات شب بر شدت بادها افزوده شده و به تدریج همه مناطق دریایی استان را نیز دربرخواهد گرفت.

عارفی عنوان کرد: وزش باد نسبتا شدید شمال غربی، سبب مواج شدن دریا و اختلال در تردد های دریایی خواهد شد. وزش این بادها تا روز دوشنبه ادامه خواهد داشت. طی این مدت سرعت وزش باد قابل ملاحظه و در برخی نقاط از تنگه ی هرمز به بیش از 50 کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج به بیش از 200 سانتیمتر خواهد رسید.

وی توصیه های هواشناسی دریایی جمعه شب تا دوشنبه (15 تا 18 اسفند ماه) را اینگونه بیان کرد: با توجه به وزش باد شدید، شناورهای سبک از تردد دریایی از بعدازظهر جمعه در تنگه هرمز و خلیج فارس و از روز شنبه در غالب مناطق دریایی به ویژه تنگه ی هرمز خودداری نمایند و تمهیدات لازم در بنادر استان صورت پذیرد.

عارفی در پایان با اشاره به اینکه در ساعات ظهر افزایش نسبی دمای بیشینه مورد انتظار است، اضافه کرد:  از فردا تا اواسط هفته آینده از میزان گرمای هوا کاسته خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها