موج
کدخبر : ۳۶۸۶۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368624

معاون امور فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف استان اصفهان خبر داد:

معاون امور فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از ثبت 82 مورد وقف جدید در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حجت الاسلام ولی‌الله روان در دیدار با حجت‌الاسلام شوزب شیری مدیرکل بازرسی مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان اوقاف گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 82 وقف جدید در استان اصفهان به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه موظفی ثبت موقوفات جدید ادارات اوقاف استان اصفهان در سال جاری 100 موقوفه بوده است، اظهار داشت: در این بازه زمانی 82 مورد تاکنون محقق شده است که البته با احیای موقوفات این آمار به بیش از 100 مورد می‌رسد.

حجت الاسلام ولی‌الله روان با بیان اینکه در اجرای نیات واقفان در استان اصفهان 158 درصد اجرای نیات داشته‌ایم، ابراز داشت: البته در این زمینه امور مانده هم داریم که تاپایان سال تعیین تکلیف خواهد شد.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به برگزاری جشنواره وقف چشمه همیشه جاری گفت: در این زمینه بخش پژوهشی که مهم ترین بخش این جشنواره است، به استان اصفهان سپرده شده و تاکنون حدود 50 درصد از کل آثار ارسالی به دبیرخانه این بخش جشنواره متعلق به استان اصفهان است.

وی با بیان اینکه در زمینه مراکز افق امامزادگان استان اصفهان نیز اقدامات خوبی انجام شده است، ابراز داشت: در این زمینه بیش از 110 مرکز افق در استان اصفهان فعال است که 30 مرکز در شهرستان اصفهان است.

حجت الاسلام توسلی با بیان اینکه در زمینه اعزام مبلغان دو هزار و 294 مورد مصوب بوده است، افزود: در این زمینه دو هزار و 385 نفر به امامزادگان استان اعزام شده است.

وی با بیان اینکه در بحث عواید بقاع متبرکه استان اصفهان پیش بینی 32 میلیارد ریال بوده است، اضافه کرد: در این زمینه 35 میلیارد ریال عواید ثبت شده است.

 معاون امور فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه تاکنون 150 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در امامزادگان استان اصفهان داشته‌ایم، اضافه کرد: این امر در زمینه همکاری با شرکت‌های دانش بنیان و فعالیت‌های عمرانی بوده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها