موج
کدخبر : ۳۶۸۲۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368210

رئیس اداره برق شهرستان خمینی شهر خبر داد:

رئیس اداره برق شهرستان خمینی شهر از اجرای طرح فایو - اس در شهرستان خمینی شهر خبر داد.

مجید مشفقی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، از اجرای طرح فایو اس در شهرستان خمینی شهرسخن گفت و تشریح کرد: برق شهرستان خمینی شهر ضمن اجرای پایلوت های ذیل که اجرای (فایو اس-اسکن پرونده های مشترکین-جی آی اس-  تبلت بازدید محل-ایمنی وavr) بوده است را شامل می شود.

وی تشریح کرد: طرح فایو- اس نظام آراستگی منجر به پیشگیری از حوادث و افزایش بهره وری می گردد ، شاید بهتر باشد بگوییم هدف نهایی 5S پیشگیری از اتلاف است ، از ضرورت های مقدم بودن اجرای این نظام می توان به نمونه های زیر اشاره کرد:

مشفقی ادامه داد: سرعت دستیابی افزایش می یابد ، نتایج برای همه ی افراد قابل درک است ، محیط کاری تمیز و سازمان یافته خواهد شد ، عمر وسایل و آلات کار افزایش می یابد، هزینه پیاده سازی پایین ، لازم به ذکر است اداره برق شهرستان خمینی شهر اولین شهر استان در اجرای طرح فایو- اس است.

این مقام مسئول در بخش تعمیرات خبرداد: تعداد 145 دستگاه پست  هوایی و 8 باب پست زمینی سرویس و همچنین 30 دستگاه پست هوایی دیگر نیر در این راستا در دست اقدام می باشددر خصوص بحث تعمیرات خطوط فشار متوسط اعم از تعویض مقره - تعویض کات اوت نصب اسپیسر حدود 40 کیلومتر- نصب اسپیسر پیشگیری از سرقت 500 عدد ف - ض ، تعویض پایه فرسوده  که تا امروز 15 اصله و تاپایان سال 25 اصله دیگر در حال اقدام می باشد، تعویض پایه 6 اصله و 4 اصله دیگر نیز در دست اقدام است ، ریگلاژ خط فشار متوسط 150 رشته - شاخه بری حدود 1100 اصله تا کنون و حدود 3100 اصله تاپایان سال در دستور کار اجرا قرار دارد- 270 مورد تغییر تپ ترانس جهت تحویل ولتاژ نرمال - احداث حدود 200 کیلوسیم آلومینیوم جهت ضعف ولتاژ ،جابجایی 25 دستگاه ترانس پر بار و کم بار - تنظیم بار 120 فیدر فشار ضعیف از اقدامات انجام شده اداره برق شهرستان است.

مشفقی در خصوص بحث روشنایی گفت: از ابتدای سال تا کنون 7679 تماس مربوط به خاموشی روشنایی معابر در سامانه ثبت شده که از این تعداد 5083 مورد آن رفع شده است و تعداد 2500 دستگاه چراغ روشنایی در 60 بلوار و خیابان تعدیل شده است ، همچنین تعداد 250 نقطه از 10 بلوار اصلی شهر خمینی شهر و درچه لامپ زنی صورت گرفته است.

رییس اداره برق شهرستان خمینی شهر در خصوص اپلیکیشن برق من توضیح داد: اپلیکیشن برق من شامل چهار بخش اصلی صورت‌حساب، خدمات مشترکین، برق امید و خاموشی است؛  اپلیکیشن برق من نرم افزاری است که به امور مشترکین اداره برق سرعت می بخشد و درزمان صرفه جویی می شود.

وی با توجه به طرح تحول دیجیتال در صنعت برق و همچنین رفاه و آسایش مردم اظهار کرد:  ارائه خدمات غیرحضوری به مشتریان در دستور کار توانیر قرار گرفته است.

مشفقی گفت:  اولین طرح تحول دیجیتال با حذف قبوض کاغذی و جایگزینی قبوض الکترونیک شروع شد؛ در ادامه این تحول دیجیتال سامانه برق ایران اپلیکیشن برق من را در اختیار مشترکان قرار داده است که تقریباً تمام خدمات مربوط به برق خانگی را به صورت جامع در اختیار کاربران قرار داده است؛  اپلیکیشن برق من شامل چهار بخش اصلی صورت‌حساب، خدمات مشترکین، برق امید و خاموشی است.

رییس اداره برق شهرستان افزود: این بخش شامل شش قسمت مشاهده آخرین قبض، سابقه مصرف و پرداخت، ماشین‌حساب تعرفه، خوداظهاری قرائت کنتور، بررسی صورت‌حساب و تسویه‌حساب است. در قسمت آخرین قبض، وضعیت پرداخت آخرین قبض نمایش داده می‌شود که در این بخش اطلاعات کامل قبض را در اختیار کاربر می‌گذارد و امکان دریافت اصل قبض وجود دارد. در این بخش درگاه پرداخت قبض نیز وجود دارد. درحال حاضر خدمات بخش ماشین‌حساب راه‌اندازی نشده است. در بخش خوداظهاری قرائت کنتور می‌توان با وارد کردن کارکرد میانباری، کارکرد اوج باری، کارکرد کم باری و مجموع کارکردها بدون نیاز به حضور فیزیکی مأمور برق مصرف برق را ثبت کرد. در این بخش در قسمت راهنمایی می‌توان شیوه ثبت این اطلاعات را برای کنتورهای مختلف آموزش دید.

وی در ادامه از پیگیری نمودن برنامه توسط این اپلیکیشن خبر داد و اعلام کرد تا کنون 3400در خواست غیر حضوری با وجود شرایط کرونایی ثبت گردیده است.

این مقام مسئول افزود: این اپلیکیشن توانایی نمایش ماشین حساب تعرفه برای مدیریت مصرف امکان ثبت درخواست انشعاب جدید و امکان پیگیری و پرداخت هزینه انشعاب و امکان ثبت را نیز داراست ، همچنین درخواست تفکیک و ادغام امکان ثبت درخواست تغییر نام و مکان امکان ثبت درخواست جمع آوری و وصل انشعاب امکان ثبت درخواست آزمایش کنتوررا نیز انجام می دهد.

وی اعلام کرد: شهرستان خمینی شهر در استان پایلوت جی آی اس است که در طرح تقاضای متقاضیان معجزه می کند.

رییس اداره برق شهرستان خمینی شهر در توضیح کاربردهای ویژه جی. ای. اس (GIS) درمدیریت شبکه برق توضیح داد: شبکه‌های برق در مقایسه با شبکه‌های دیگری نظیر شبکه آب از پیچیدگی بیشتری برخوردارند و عموما متشکل از تأسیسات، کابل‌ها و سیم ها، ترانسها، کنتور‌ها (مشترکین) و اجزای دیگری هستند که مدیریت آن مستلزم داشتن ابزار توانمندی جهت ذخیره و سازماندهی اطلاعات و نقشه هاست.

وی تشریح کرد: امروزه سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی به عنوان کارامدترین سیستم (و به طور منحصر بفرد) جهت مدیریت شبکه‌ها از جمله شبکه برق شناخته و به کار گرفته شده اند.

مجید مشفقی افزود: کاربرد ویژه سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی در مدیریت شبکه‌های برق را به شرح زیر میتوان خلاصه کرد:ذخیره سازی وسازماندهی داده‌های طرح (نقشه‌ها و اطلاعات توصیفی مربوط به آنها)، پلان شبکه برق ، نقشه موقعیت ترانسها، پایه هاو سایر اجزای شبکه.

ریاست اداره برق شهرستان به مواردی از قبیل نقشه موقعیت مشترکین،نقشه تقسیم بندی مناطق،نقشه عمومی شهر (خیابان ها، عوارض شاخص)،نقشه پراکندگی جمعیت واطلاعات توصیفی نیز اشاره کرد.

وی جزئیات مشخص شبکه برق  که شامل :سیم‌ها وکابل ها قطر، جنس، نوع، تاریخ، نصب، تعداد مدار، شماره ترانس مربوطه. است را بیان کرد.

مشفقی در ادامه فواید GIS گفت: آرشیو سازمان یافته و منسجمی که با استفاده از داده‌های فوق در محیط GIS ایجاد می‌شود، بازیابی اطلاعات را هم در مرحله طراحی و هم در بهره برداری تسهیل می‌کند. این آرشیو، امکانات زیر را فراهم می‌آورد: مدیریت نمایش اطلاعات موضوعی مختلف، نمایش اطلاعات موضوعی طرح به معنای نمایش نقشه آنهاست.

رییس اداره برق شهرستان خمینی شهر گفت: قابلیت تحلیلی GIS در مرحله بهره برداری کمک شایانی به بهره برداری بهینه از طرح خواهد کرد؛  اطلاعات ذخیره شده در سیستم در زمینه‌های گوناگون در جهت بهره برداری بهینه از طرح به کار خواهد آمد که عبارت است از زمان بندی وکنترل مصرف برق در شرایط اضطراری، برآورد هزینه‌های اصلاح شبکه برق در یک منطقه مورد نظر که فرصت زیادی را می طلبد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها