موج
کدخبر : ۳۶۷۵۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367540

رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم از اهدای ۳۰۰ کلاه ایمنی به راکبان موتورسیکلت روستاهای قم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمدعلی محمد پور در گفت و گویی، ‌افزود: اجرای این طرح در راستای افزایش ضریب ایمنی و کاهش حوادث درسطح راههای روستایی استان برای ارتقا ایمنی راکبان موتور سیکلت و وانت بارهای روستاهای استان انجام شده است.

وی فرهنگ سازی را عامل مهم در کاهش حوادث و سوانح جاده ای دانست و ادامه داد: به منظور ارتقای آگاهی و فرهنگ سازی پیرامون ارتقای فرهنگ رعایت قوانین راهنمایی  رانندگی برگزاری کلاس های آموزشی با حضور مجموعه هدف و کارشناسانی از راهداری ، پلیس راه و اورژانس به صورت مستمر اجرا می شود.

محمدپور، توزیع ۳۰۰ دستگاه کلاه ایمنی دربین راکبین موتور سیکلت هشت روستای استان را بخشی از اقدامات فیزیکی در جهت ارتقا ایمنی راکبین موتورسیکلت دانست و اضافه کرد : درهمین راستا ، طی ۱۰ ماهه نخست امسال، طرح نصب  بیش از ۲هزار قطعه شبرنگ به منظور آشکار سازی بر بدنه موتورسیکلت ها اجرایی شد.

وی، ساماندهی و ارتقای ایمنی وانت بارهای روستایی را یکی از برنامه های هدف این اداره دانست و گفت: در سال جاری، طرح توزیع  افزون بر یک ۱۵۰ دستگاه کپسول اطفا حریق و بیش از یک هزار قطعه شبرنگ در بین وانت بارهای روستاهای استان به مرحله اجرا در آمد.

رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم در ادامه با اشاره به اقدام های صورت گرفته برای ارتقا ایمنی مدارس حاشیه راه های روستایی استان گفت: توزیع اقلام فرهنگی منقش به تصاویر و پیامهای ایمنی،‌ برگزاری مسابقه های فرهنگی در قالب نرم افزار شاد و همچنین اصلاح معابر، نصب چراغ و اجرای سرعت گیر در محدوده مدارس از جمله اقدام های صورت گرفته در این زمینه است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها