موج
کدخبر : ۳۶۷۲۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367243

شهرداری قم گفت: شهرداری در روند ساخت کتابخانه آیت الله سیستانی همراهی دارد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید مرتضی سقائیان‌نژاد در نشست استاندار و مدیران استان که با معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان ملی زمین و مسکن برگزار شد، اظهار داشت: کتابخانه‌های تخصصی وابسته به دفتر حضرت آیت الله العظمی سیستانی یکی از پروژه‌هایی است که اجرای آن در چند سال اخیر مورد پیگیری بسیاری قرار گرفته است.

شهردار قم افزود: در حال حاضر با پیگیری مسئولان، مشکلات معاوضه زمین کتاب‌خانه آیت‌الله سیستانی در قم رفع شد، در این باره جلسات متعددی برگزار و قرار شد زمین به قیمت همان سال به صورت معاوضه انجام شود.

سقائیان‌نژاد با اشاره به اینکه در این مصوبات، زمین‌های شهرداری با راه و شهرساری معاوضه می‌شود، افزود: مجموعه مدیریت شهری تا کنون بیشترین همکاری را برای ساخت این کتابخانه داشته و آماده همکاری‌های بعد نیز هست.

وی بیان کرد: دولت تعهد کرده که معوض زمین این پروژه را به شهرداری بدهد، در مسیر رفع مشکلات، استاندار قم نامه‌ای به به وزیر نوشت، در این باره بحث‌های متقاوتی در مورد کتابخانه مطرح شد و آخرین صورت جلسه در سال ۹۵ ملاک عمل قرار داشت.

شهردار قم اظهار داشت: پیشنهاد شد این دو زمین معاوضه شود و قرار شد کاربری زمین نیز به کمیسیون ماده ۵ برود و با نظر مثبت و حسن نیت حل شود.

سقائیان‌نژاد عنوان کرد: نگهداری شهر وظیفه ما در قبال مردم است و باید در این عرصه تعامل خوبی شکل بگیرد، قطعا مانع‌تراشی‌ها و عدم همراهی مسئولان به نفع مدیریت شهری در قم نیست.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها