موج
کدخبر : ۳۶۷۱۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367122

در گفت و گو با خبرگزاری موج مطرح شد؛

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان در تشریح علت صف های طولانی در جایگاه های سوخت هرمزگان، گفت: هیچ گونه کمبود و مشکلی در خصوص تامین فرآورده های نفتی در استان وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان،عبدالله احمدی کمرپشتی مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار موج در خصوص صف های طولانی که اخیرا در برخی از جایگاه های سوخت هرمزگان ایجاد شده است، گفت: صف های طولانی سوخت به چند دلیل به وجود آمده است.

وی افزود: اولین دلیل ایجاد صف های طولانی در جایگاه ها این است که  ماشین های سنگین خدمات رسان مانند مینی بوس ها و ون ها اکثرا سرویس ایاب و ذهاب هستند و زمان های آزاد این خودرو ها نیز مشترک است در نتیجه در یک زمان جهت سوخت گیری به جایگاه ها مراجعه می کنند و این موضوع منجر به ایجاد صف های طولانی در برخی جایگاه ها شده است.

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان ادامه داد: مشکل مهم دیگری که در استان وجود دارد بحث کارت های سوخت مهاجر است که از استان ها و شهرهای مختلف کشور به هرمزگان ارسال می شود و در جایگاه های استان بدون وجود خودروی مزبوراستفاده می شود.

وی افزود: افراد سودجو از سهمیه سوخت خودروهای غیربومی در جایگاه های استان هرمزگان استفاده می کنند و سهمیه سوخت کارت های غیربومی را به قاچاقچیان می فروشند و این مساله سبب ایجاد صف های طولانی و اتلاف وقت مصرف کنندگان واقعی سوخت می شود.

احمدی کمرپشتی با اشاره به این که استان های مرزی مانند هرمزگان در معرض قاچاق سوخت خصوصا گازوئیل هستند، گفت:  برخی از خودرو های بومی هستند بدون معاینه فنی که حتی سرویس و خدماتی به شهروندان نمی دهند، اما سهمیه سوخت دارند و با حضوردر جایگاه ها عرضه سوخت سهمیه خود را می گیرند و در اختیار قاچاق چیان قرار می دهند.

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان گفت: این عوامل باعث شده است که مصرف کننده های واقعی مثل رانندگان اتوبوس، خودروهای ادارات و خودروهای خدمت رسان که حمل و نقل درون شهری و برون شهری را انجام می دهد در تامین سوخت خود دچار مشکل می شوند و برای هر بار  سوخت گیری پشت صف های طولانی منتظر می مانند.

وی افزود: شرکت پخش فرآورده های نفتی هرمزگان جلسه ای مشترک با ستاد مبارزه با قاچاق سوخت، تعزیرات و نیروی انتظامی جلسه ای را جهت هماهنگی های لازم  برگزار کرده است تا سازمان های مزبور به این موضوع ورود کنند و برای حل  این معضل تدبیری بیندیشند.

احمدی ادامه داد: وظیفه شرکت پخش فرآورده های نفتی توضیح مناسب سوخت است که در همه جایگاه های استان به نحوه صحیح درحال انجام است.

وی در مورد راهکار های  دسترسی آسان تر مصرف کنندگان واقعی سوخت در استان، گفت: شرکت پخش فرآورده های نفتی هرمزگان به ستاد مبارزه با قاچاق سوخت استان پیشنهاداتی ارائه داده است و این سازمان نیز ضمن استقبال،  قرار است در چند روز آینده این راهکار ها را اجرایی کنند و امیدواریم بعد از اجرایی شدن آن صف های سوخت گیری بسیار کوتاه تر شود.

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان افزود: هدف اصلی شرکت پخش فرآورده های نفتی رساندن سوخت به مصرف کننده واقعی است.

وی ادامه داد: اکنون سوخت توزیع می شود اما کسانی که واقعا رسالت شان خدمت رسانی به مردم است به راحتی به سوخت دسترسی ندارند و پشت صف های طولانی در انتظار می مانند و حقشان ضایع می شود.

احمدی در پایان گفت ما با حذف واسطه ها، سواستفاده گرها و قاچاقچیان سوخت در روند سوخت رسانی به مصرف کنندگان واقعی تسهیل ایجاد می شود و در کمترین زمان سوخت گیری ها انجام خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها