موج
کدخبر : ۳۶۶۶۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366630

محمد رضا کوچک زاده خبر داد:

به منظور پایش محتوی گوگرد نفت گاز یورو 4، از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 14 نمونه برداری از جایگاه های سوخت منتخب استان (مطابق با فهرست اعلام شده از دفتر پایش فراگیر سازمان) با حضور کارشناسان آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی انجام گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدرضا کوچک زاده معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست یزد از پایش محتوی گوگرد نفت گاز یورو 4 جایگاه های سوخت استان یزد از ابتدای سال جاری خبر داد.

وی گفت: به منظور همکاری در اجرای تفاهم نامه فی مابین معاونت محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی به منظور پایش محتوی گوگرد نفت گاز یورو 4، از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 14 نمونه برداری از جایگاههای سوخت منتخب استان (مطابق با فهرست اعلام شده از دفتر پایش فراگیر سازمان) با حضور کارشناسان آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی انجام گرفت.

وی افزود: برای اجرای مطلوب این امر، در هر نمونه برداری، از هرجایگاه 2 نمونه آزمایشگاهی و شاهد اخذ می شود که نمونه شاهد به مدت سه ماه توسط اداره کل حفاظت محیط زیست برای پایشهای نظارتی و مقایسه ای نگهداری شده و سپس برای صحت سنجی پایشها، تعدادی از نمونه های شاهد به میزان حداقل 10 درصد نمونه ها به صورت تصادفی توسط ادارات کل انتخاب و در آزمایشگاههای ذیصلاح مورد پایش مجدد قرار گرفته و نتایج بدست آمده با نتایج آزمون وزارت نفت مقایسه می شود.

این مقام مسئول خاطر ساخت، این تفاهم نامه در خرداد ماه سال1397 منعقد شده و تاکنون ادامه دارد و گزارشات مربوطه و نتایج آنالیز به صورت دوره ای به دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست جهت اقدامات بعدی منعکس می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها