موج
کدخبر : ۳۶۶۴۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366479

شرکت فولاد هرمزگان در راستای اقدامات توسعه‌ای خود سعی کرده است در زمینه‌ تولید آهن اسفنجی گام‌هایی مهم و اساسی بردارد، کاهش توقفات و افزایش ریت یکی از اهداف مهم این شرکت است همچنین این شرکت در بحث توقفات تولید تلاش کرده است که این مشکل را به حداقل برساند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علیرضا نجار قویدل، مدیر احیا مستقیم شرکت فولاد هرمزگان درباره رکوردهای کسب‌شده در عرصه تولید آهن اسفنجی اظهار کرد: امسال در آذرماه شات‌دان سالیانه را داشتیم؛ و به دلیل پایان عمر کاتالیست ها و افت ریت تولید قادر به ثبت و یا ارتقای میزان تولید نشدیم و یکی از دلایل اصلی شات دان تعویض کامل تیوب ربفومر و کاتالیست ها بود که باید این فعالیت ها انجام می شد اما خوشبختانه در ۱۰ ماه سال جاری نسبت به سال گذشته۶/۶ دهم درصد افزایش تولید داشته ایم و توانستیم در پنج ماه اخیر پنج رکورد روزانه را ثبت کنیم واین موضوع بیانگر رشد در واحد احیای شرکت فولاد هرمزگان است.

وی در خصوص پروژه‌های در دست اقدام شرکت گفت: در بحث احیاء، دو پروژه بسیار خوب داریم که هردوی آنها می‌توانند در بحث کمیت وکیفیت به ما کمک کنند، یکی از آنها پروژه سولفور زدا و دیگری پروژه مخازن ذخیره آهن اسفنجی است.

وی ادامه داد: البته پروژه‌های کوچک دیگری داریم که در حال مهندسی و اجرا هستند، از طرف دیگر برای احداث مودل سوم به ظرفیت ۹۰۰ هزار تن  در حال انجام است که بتوانیم ظرفیت تولید را افزایش دهیم.

قویدل در مورد ارتقای کیفیت تولید در شرکت اظهار کرد: خوشبختانه در تمامی مسائل کیفی چه در زمینه تولید آهن اسفنجی و چه در زمینه آهن اسفنجی ارسالی در سال جاری رشد داشتیم و تمام موارد را ارتقا داده‌ایم. تولید ما از نظر متالیزاسیون با توجه به تنوع خوراک ورودی در حد مناسبی است و حداقل متالیزاسیون برای این واحد ۹۲ درصد درنظر گرفته شده است که در بحث تولید بییش از 95 درصد تولید در رنج مجاز است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها