موج
کدخبر : ۳۶۶۴۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366458

مدیر منطقه یک شهرداری بندرعباس گفت: در راستای اهداف شهر خلاق بندرعباس، زیر ساخت های گسترش صنایع دستی و آیین های سنتی در محدوده این منطقه ‌شهری، گسترش می یابد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مهدی رنجبری مدیر منطقه یک شهرداری بندرعباس گفت: با پیوستن شهر بندرعباس به شبکه جهانی شهرهای خلاق یونسکو، عزم مدیریت شهری برای گسترش صنایع دستی و آیین های ماندگار بومی، دو چندان شد. و شهرداری منطقه یک بندرعباس در کنار دیگر مناطق شهرداری، برنامه‌هایی را در دست اجرا دارد.

رنجبری اظهار داشت: در حال حاضر ،فرهنگسرای نخل ناخدا در دو طبقه با امکانات مناسب آماده برگزاری دوره های آموزشی صنایع دستی با رعایت پروتکل های بهداشتی است.

وی افزود: برنامه‌ریزی برای برگزاری این دوره ها با توجه به شرایط کرونا در دستور کار مدیریت شهری است و در صورت فراهم شدن شرایط مناسب، به اطلاع شهروندان و علاقمندان خواهد رسید

شکوفه شهابی پور معاون توسعه منابع و پشتیبانی منطقه یک شهرداری بندرعباس نیز گفت: ساخت مرکز آموزش صنایع دستی با زیر بنای ۱۰۰۰ متر مربع و هزینه ای افزون بر ۶۰۰ میلیارد ریال از محل درآمدهای شهرداری و اعتبارات عمرانی به زودی در این منطقه آغاز می شود.

به گفته وی این مرکز که با سازه های سبک ساخته می شود و دارای یک سالن تولید و اتاق های آموزش صنایع دستی است و در یک سال به بهره برداری خواهد رسید.

احمد پایدار مدیر مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهرداری بندرعباس نیز در جریان بازدید از زیر ساخت های این منطقه، اقدامات صورت گرفته برای گسترش صنایع دستی و آیین های سنتی بندرعباس را نمونه ای از تلاش های مدیریت شهری برای پاسداشت آیین ها و صنایع فاخر دستی خواند و بر حفظ این میراث گرانبها تاکید کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها