موج
کدخبر : ۳۶۶۳۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366301

اعظم حبیبی پور؛

در بهمن ماه سالجاری، برای نخستین بار حضور گربه وحشی در پناهگاه حیات وحش شیرکوه توسط محیط بانان منطقه مستند سازی و از آن فیلم و عکس تهیه شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد، اعظم حبیبی پور معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد از ثبت گربه وحشی در پناهگاه حیات وحش شیرکوه برای اولین بار خبر داد و گفت: پناهگاه حیات وحش شیرکوه یک زیستگاه کوهستانی ارزشمند در قلب بیابان‌ های مرکزی ایران، و دارای غنای گونه ای بسیار ارزشمندی است به طوریکه گونه های مختلفی از جانوران وحشی (پستانداران، پرندگان و خزندگان) را در خود جای داده است که از جمله آن می توان به پلنگ ایرانی، گربه پالاس، گوسفند و بز وحشی، کفتار، سمور سنگی و ... اشاره کرد.

وی افزود: در بهمن ماه سالجاری، برای نخستین بار حضور گربه وحشی در پناهگاه حیات وحش شیرکوه توسط محیط بانان منطقه مستند سازی و از آن فیلم و عکس تهیه شد.

گربه وحشی با نام علمی Felis silvestris یکی از 8 گونه گربه سان ایران است که پراکنش گسترده تری نسبت به سایر هم خانواده هایش دارد. این گربه با ارزش نقش مهمی در کنترل جمعیت جوندگان، پرندگان، خزندگان و حشرات بر عهده دارد ولی جمعیت آن بدلیل تخریب زیستگاه، کم شدن طعمه و... در اکثر مناطق کشور روند کاهشی داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها