موج
کدخبر : ۳۶۵۹۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365974

مجید کارگران بافقی؛

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان یزد با اشاره به ضعف های قانونی در حوزه فعالیت های رایانه ای گفت: قانونگذار باید نسبت به چالش های قانونی فعالیت های این حوزه اهتمام جدی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، مجید کارگران بافقی رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان یزد در آیین افتتاح شورای حل اختلاف نظام صنفی رایانه ای استان یزد با بیان اینکه متاسفانه در بیشتر موارد، قوانین عقب تر از شرایط روز حاکم بر جامعه است، گفت: رشد روز افزون فعالیت های فضای مجازی و  استفاده از آن توسط اقشار مختلف از یک سو و  تخصصی بودن این حوزه باعث شده تا ضعف های قانونی جدی در این حوزه دیده شود.

وی قانون را ملاک عمل مقام قاضی ذکر کرد و اظهار داشت: در حوزه ارز دیجیتال، ضعف های قانونی و خلأهایی وجود دارد و تا قانون آن نوشته نشود قاضی نمی تواند کاری انجام دهد .

کارگران، بهره گیری از ظرفیت وکیل آگاه به قوانین حقوقی و همچنین مسلط به حوزه فناوری اطلاعات در کنار شرکت های فعال در صنف رایانه را در انعقاد قراردها ضروری دانست و گفت: در صورت عدم توانایی هر شرکت به صورت مجزا اتحادیه می تواند از ظرفیت یک مشاور یا وکیل جهت ارائه مشاوره قضایی در قراردادها جهت کاهش دعاوی بین طرفین و متضرر شدن شرکت ها استفاده کند.

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان یزد تصریح کرد: شرکت های فعال در حوزه رایانه حتما در فعالیت های خود از قراردادهای محکم و متقن استفاده کنند.

وی با اشاره به ظرفیت های موجود در شوراهای حل اختلاف جهت به صلح و سازش رسیدن اختلافات بین طرفین گفت: بخشی از پروندهای موجود در محاکم قضائی استان یزد ناشی از اعتماد نابجا بین طرفین بوده است که بسیاری از آن ها را می توان با گفتگو و پادرمیانی به صلح و سازش ختم کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها