موج
کدخبر : ۳۶۵۷۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365759

همزمان با ایام‌الله دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، عملیات اجرایی فاز پنجم محور عمار یاسر مزین به نام شهید حجت الاسلام والمسلمین علی اوسطی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج در قم، عملیات اجرایی این پروژه در حدفاصل بلوار معلم تا خیابان بیگدلی با حضور جمعی از مسئولان، مدیران و اعضای شورای اسلامی شهر قم، کلید خورد.

سید مرتضی سقاییان نژاد شهردار قم با اشاره به آغاز عملیات اجرایی فاز ۵ عمار یاسر در قم اظهار داشت: این محور به نام شهید والامقام حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی اوسطی مزین شده و یکی از پروژه‌های مهم و کلیدی به شمار می‌رود که عملیات اجرایی آن در دهه فجر آغاز شده است.

شهردار قم تصریح کرد: عملیات اجرایی پروژه بااعتباری بالغ ‌بر ۱۲ هزار میلیارد ریال کلنگ زنی شده و قرار است به ‌صورت دوطبقه در سطح همکف و منفی یک، اجرایی ‌شود.

شهردرای قم

وی بیان کرد: عملیات عمرانی بلوار شهید اوسطی به طول ۱۶۰۰ متر است و با توجه به اهمیت اجرای این محور، تمهیداتی در جهت افزایش اعتبارات بالغ بر 50 میلیارد تومان و تسریع‌بخشی به اجرای پروژه در سال جاری اندیشیده شده است.

سقاییان نژاد عنوان کرد: محور شهید والامقام حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی اوسطی، تاثیر زیادی در مدیریت ترافیکی مناطق یک و هفت شهر قم دارد و در جهت تحقق این پروژه، تملک ۲۷۳ پلاک در منطقه هفت و ۳۲ پلاک در منطقه یک تعریف و تاکنون ۱۷۲ پلاک آن آزادسازی شده و ۱۰۰ پلاک نیز باقی‌مانده است.

وی خاطرنشان کرد: از جمله مراحل بسیار سخت در اجرای پروژه‌های عمرانی، آزادسازی مسیر است و باید تمامی دستگاهها و مسئولان نسبت به پیشرفت پروژه‌های عمرانی و به ویژه در جهت آزادسازی مسیر نسبت به حق‌الناس و صیانت از بیت‌المال احساس مسئولیت کنند.

شهردار قم اظهار داشت: عملیات اجرای پروژه عمار یاسر به عنوان یکی از پروژه‌های مهم در قم، از سال ۵۷ کلید خورده است و امروز عملیات عمرانی فاز ۵ آن آغاز شده و برآنیم با وجود مشکلاتی که در مسیر تملک و تورم داریم، بتوانیم آن را به به موقع به سرانجام برسانیم.

وی ادامه داد: عملیات عمرانی فاز ۵ پروژه عمار یاسر از خیابان معلم تا خیابان ممتاز آغازشده و امیدواریم با اتمام تملک‌ها سرعت انجام پروژه افزایش پیدا کند، در این زمینه مدت‌زمان اجرای پروژه ۱۸ ماه است و بخشی از این پروژه در بافت شهری قرار دارد که با توجه به محدودیت‌های ترافیکی، این پروژه به ‌صورت فازبندی اجرا می‌شود.

سقاییان نژاد یادآور شد:در قم ۸۰ درصد بودجه شهرداری به پروژه‌های عمرانی اختصاص دارد و هیچ پروژه‌ای در مدیریت شهری قم نیمه‌تمام رها نشده  و در سال جاری در همه بخش‌ها افتتاح پروژه صورت گرفته است.

وی با گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر گفت: پیروزی انقلاب اسلامی، رسالتی بسیار سنگین بر دوش مسئولان در مسیر خدمت‌گذاری نهاده است و مسئولان و مدیران باید پاسخگوی خون شهیدان بوده و نسبت به تحقق این مسئولیت فراجهانی، بینش کافی و عزمی جدی برخوردار باشند.

شهردار قم افزود: انقلاب اسلامی با محوریت ولایت‌فقیه، تأثیرگذارترین اتفاق قرن و یک رویداد فرامنطقه‌ای است و خون شهدا ضامن پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی می‌باشد و باید بدانیم که در این انقلاب، خون شهیدان، همواره نجات‌بخش و راه گشا بوده است.

وی تاکید کرد: ما در این انقلاب به مسئولیت رسیده‌ایم و وظیفه داریم خدمت‌گزار مردم و انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی باشیم و در جهت رضایت مردم گام برداریم.

سقاییان نژاد تصریح کرد: موتور محرکه مدیریت شهری، اعتقاد به پاسخگویی به شهداست، این مردم از مدیریت شهری مطالبات زیادی دارند که باید اجرایی شود، آنها از شعار و حرف خسته‌اند و ما باید در جهت اجرای مطالبات‌شان تلاش کنیم.

شهردار قم بیان کرد: اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام از جمله هدف‌گذاری‌های مهم مدیریت شهری است و در این باره برنامه‌ریزی جامعی داریم.

وی عنوان کرد: در سال جاری، 6 مرحله مهم در افتتاح پروژه‌های عمرانی وجود دارد و مدیریت شهری علی‌رغم همه مشکلات اقتصادی و تنگناهایی که به دلیل عدم کمک‌های دولتی وجود دارد در جهت اجرای پروژه‌ها در زمان‌بندی تعیین شده در تلاش است تا گام‌های مهمی بردارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها