موج
کدخبر : ۳۶۵۳۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365392

آیت‌الله اعرافی:

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: کار بزرگ گروه‌های جهادی در کمک به حادثه‌دیدگان سیل و زلزله و بیماران کرونا مادی از همان گفتمان و مکتب نورانی برآمده از دین اسلام و نهضت خمینی کبیر است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت‌الله علیرضا اعرافی در همایش تجلیل از طلاب جهادی در بیمارستان‌ها و آرامستان‌های استان قم در ایام شیوع کرونا که در مجتمع فرهنگی – آموزشی امامزاده سید علی(ع) برگزار شد اظهار کرد: این همایش برای سپاس از مجاهدت، شجاعت و اقدامات به هنگام و حکیمانه طلاب جهادی برگزار شده است.

وی افزود: انقلاب اسلامی برآمده از رویکرد، فرهنگ، گفتمان و مکتب جهاد و مقاومت است؛ همین روحیه جهادی در هنگامه وقوع حوادث طبیعی و بحران‌هایی همچون شیوع کرونا در طلاب جهادی تجلی می‌کند و ریشه در حرکت بزرگ امام خمینی(ره) دارد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه روحانیون در دوران مبارزه با رژیم ستمشاهی همه سختی‌ها را تحمل می‌کردند و خالصانه برای دفاع از اسلام و مردم پای کار بودند گفت: طلاب علوم دینی با پیروی از امام راحل و برای رهایی ایران می‌جنگیدند و هر نوع سختی و مشکلی را به جان می‌خریدند.

وی ادامه داد: همه قدرت‌های جهانی پشت رژیم شاه بودند و همه قدرت هم در اختیار پهلوی بود، کمتر کسی گمان می‌کرد بتوان این قدرت و استکبار را شکست داد ولی این روحیه جهادی مردم بود که سبب شد با رهبری‌های داهیانه امام خمینی(ره)، ملت ایران به پیروزی برسد.

اعرافی با اشاره به گفتمان جهاد و مقاومت بود که دفاع مقدس را هم به نفع ملت ایران تمام کرد گفت: همین فرهنگ به جنوب لبنان و دیگر مناطقی صادر شده است که به دنبال آزادی و استقلال هستند به طوری که در لبنان، نیرویی پرقدرت همچون حزب‌الله ظهور کرده است.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور تصریح کرد: این فرهنگ ناب از دین اسلام و حوزه‌های علمیه نشأت گرفته است؛ کار بزرگ گروه‌های جهادی در کمک به حادثه‌دیدگان سیل و زلزله و بیماران کرونا هم در واقع نمادی از همان گفتمان و مکتب نورانی به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: تقاضای من از طلاب جهادی این است که چنین فرهنگی را تقویت کنند و تداوم ببخشند و از مدیران حوزه علمیه بخواهند در راستای پشتیبانی از چنین حرکت‌هایی گام بردارند.

اعرافی با بیان اینکه فرهنگ انقلاب اسلامی معادلات جهانی را بر هم می‌زند و تمدنی نو به پا می‌کند گفت: جایگاه گفتمان و فرهنگ انقلابی و جهادی، حوزه علمیه است و نمی‌توان ارزش آن را با چیز دیگری مقایسه کرد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور تصریح کرد: انقلاب اسلامی تنها یک رژیم سیاسی را عوض نکرد، بلکه در اعماق اندیشه و معرفت بشری، تغییراتی بنیادین ایجاد کرد.

وی گفت: طلاب جهادی و نیروهای بسیجی، الگویی نو و متفاوت را در دوران کرونا به جهانیان معرفی کردند، مدلی فکری و معرفتی در حوزه تاب‌آوری و امداد که موفقیت‌آمیز بوده است.

اعرافی خواستار ثبت و ضبط فعالیت گروه‌های جهادی برای ماندگاری در تاریخ شد و افزود: همچنین باید الگویی کامل و جامع از فعالیت گروه‌های جهادی را در مواقع بحرانی طراحی و به جهان ارائه کنیم و مهمترین مسئله هم این است که چنین روحیه و گفتمانی را به دیگر حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تعمیم دهیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها