موج
کدخبر : ۳۶۵۳۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365340

محمد اسلامی :

وزیر راه و شهرسازی گفت: با استفاده از ظرفیت های داخلی، خودباوری را معنا می کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان،محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی  در آیین افتتاح طرح‌های فرودگاهی استان کرمان افزود:  فرودگاه قبلی کرمان در خور مردم نبود لذا احداث طرح های توسعه از سال ۹۶ در دستور کار قرار گرفت و در این راستا در کشور جایگاهی به‌جز خدمت‌گذاری نداریم.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر بیان موفقیت های دولت در این برهه از زمان خاطر نشان کرد : بی ارزش کردن خدمات جمهوری اسلامی در جنگ اقتصادی مشاهده می‌شود که در هیچ دوره ای اینگونه نبوده زیرا اقدامات در سخت ترین شرایط نادیده گرفته می شود.

وی با بیان تحریم های خصمانه دولت آمریکا علیه کشور بیان داشت: در هیچ دوره ای چنین تحریم هایی نداشتیم تمامی شریان های جابه‌جایی پول مسدود شده و سوخت هواپیما به ما نمی دهند و کشتی های ما را تحریم کردند.

وی با بیان اینکه با تحریم ها فروش و خرید محصولات ما را ممنوع کردند گفت: این حرکت ظالمانه تروریستی و غیر قانونی با سردمداری امریکا و با هدف ساقط کردن نظام جمهوی اسلامی طراحی شده اما خودشان ساقط شدند.

اسلامی افزود: تحریم‌ها برای ما پرهزینه و مردم سختی بسیاری از آن کشیدند اما خوشبختانه کشور با منابع محدود رو به رشد و توسعه است.

وی تصریح کرد: کشور با درآمدهای کمتر اداره می شود و وزارت راه و شهرسازی ۲ هزار میلیارد تومان در این استان هزینه کرد در حالی که بودجه عمرانی ما ۱۱ هزار میلیارد تومان است که نقدی هم پرداخت نمی شود.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: توان عملیاتی ما را بدون منابع نمی‌توان ارزیابی کرد و همچنان مشاهده می‌کنیم که با پشتکار همکاران و پیمانکاران ما به خوبی پروژه ها اجرا می شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: با تنوع بخشی به منابع روند توسعه پیشرفت کشور و استان کرمان را تسهیل می کنیم که در این زمینه اجازه ماده ۵۶ که توسعه ۱۰ درصدی اعتبارات است لذا از مجلس می‌خواهیم جلوی این اعتبارات را تا ۳۰ درصد بازگشایی کند.

اسلامی با بیان مشکل کم آبی در کرمان و لزوم حل این معضل عنوان کرد: در توسعه مسکن محدودیتی به جز آب در کرمان نداریم و یک سال و نیم این پروژه‌ها معطل آب مانده است.

وی با تاکید بر ثبت نام افراد فاقد مسکن در طرح مسکن اقدام ملی افزود: تمامی افراد فاقد مسکن در استان کرمان می‌توانند از طرح اقدام ملی بهره مند شوند.
خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها