موج
کدخبر : ۳۶۵۰۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365001

جهانگیری:

اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاح پتروشیمی ایلام آباد غرب گفت: صنعت پتروشیمی کشور امروز به مسیری از پیشرفت جهانی رسیده که از سال ۱۴۰۰ می تواند سالانه ۱۰۰ میلیون تن مواد پتروشیمی را به میزان ۲۵ میلیارد دلار برای کشور تامین کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در سفر به استان کرمانشاه در مراسم افتتاح پتروشیمی اسلام آباد غرب، از این استان به عنوان یکی از پایه های مهم مقاومت در طول سال های انقلاب و جنگ تحمیلی یاد کرد و ابراز داشت: سالها مقاومت کشور از ایام دهه فجر تا کنون می طلبد که مردم و مسوولین با همتی والا در مسیر توسعه و ارتقای اهداف والای انقلاب گام بردارند.

جهانگیری در ادامه از صنعت پتروشیمی به عنوان یکی از مهمترین صنایع پیشران یاد کرد و افزود: در شرایطی که سال ۵۷ ایران برای ابتدایی آرین نیازهای صنعتی خود تنها وارد کننده بود امروز با افتخار اعلام می کنیم که در صنعت پتروشیمی ایران جز کشورهای برتر و تعیین کننده دنیا هستیم.

وی صنعت پتروشیمی را موتور محرک رشد و توسعه اقتصادی کشور عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: در شرایط سختی که ایران در جنگ اقتصادی که آمریکا برای براندازی شاکله ایران با انواع تحریم ها به ویژه تحریم نفت به راه انداخته بود و فروش نفت کشور را به پایین تر حد ممکن رسانده بود، خوشبختانه به همت وزارت نفت و قدرت ریسک پذیری وزیر نفت این خسارت که بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از طریق نفت بود را به خوبی مدیریت کردخ و توانستیم از طریق توسعه صنایع پتروشیمی سالیانه میلیاردها دلار ارز را در اختیار کشور قرار دهند .

معاون اول رییس جمهور از طرح پتروشیمی اسلام آباد غرب به عنوان یکی از مهم آرین طرح های پتروشیمی کشور یاد کرد و گفت: علی رغم ایجاد فضاهای مسکونی که گاها برای کشور ایجاد می کنند، جوانان غیور ایران اسلامی امروز در مهمترین صنایع پیچیده همچون صنعت پتروشیمی مجهز به دانش بومی ایرانی هستند.

جهانگیری در ادامه با تاکید بر راه اندازی حلقه پایین دستی صنعت پتروشیمی اسلام آبادغرب، تصریح کرد: استان کرمانشاه با وجود ظرفیت های بالای انسانی و طبیعی می بایست به صورت ریشه مشکل بیکاری  و رتبه های بالایش را مرتفع سازد و در این مسیر، توسعه طرح پتروشیمی اسلام آباد غرب با اولویت استفاده از نیروی بومی کرمانشاه می تواند بسیار راهگشا باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها