موج
کدخبر : ۳۶۴۹۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364967

عبدالرسول دریایی مطرح کرد؛

مدیر کل شیلات هرمزگان با تاکید بر استفاده از ظرفیت جوانان و نخبگان در توسعه پایدار شیلات هرمزگان، گفت: استقبال از ایده ها و نوآوری های شیلاتی در اولویت برنامه های شیلات هرمزگان است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، عبدالرسول دریایی مدیرکل شیلات هرمزگان با بیان اینکه بدون شک نوآوری در کنار اعتماد به نسل جوان و نخبگان در هر علم و صنعتی می تواند بستر ساز پیشرفت و توسعه باشد تصریح کرد: شیلات هرمزگان نیز در همین راستا همواره سعی دارد از ظرفیت های عظیم جوانان نخبه هرمزگان و جامعه دانشگاهی استفاده کند.

وی با بیان اینکه  با وجود رشد جمعیتی جهان، بدون شک در آینده وابستگی غذایی به دریا و آبزیان پرورشی بیشتر خواهد شد، گفت: از همین رو شیلات هم در بحث امنیت غذایی و هم اشتغال به ویژه در استان هرمزگان بسیار حائز اهمیت است و حمایت از آن لازمه تامین امنیت و اشتغال است.

دریایی با اشاره به محدود بود منابع در دریا و در خشکی و همچنین افزایش روزانه نیاز بشر  به منابع مختلف، اظهار داشت: به کارگیری ظرفیت نخبگان، دانشگاهی و استفاده از راهکارهای ایشان در این زمینه می تواند کارگشا باشد.

همچنین در این نشست با تاکید بر توسعه فن آوری های جدید در توسعه آبزی پروری و در دستور کار قرار گرفتن استفاده از سطوح کمتر با تولید بیشتر، بر توجه به پرورش متراکم میگو، پرورش ماهی در قفس، تکثیر ماهیان دریایی و پرورش ماهی دریایی در سیستم مدار بسته تاکید شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها