موج
کدخبر : ۳۶۴۷۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364728

استاندار قم بر مزیت رقابتی بالای قم در حوزه کشاورزی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست روز چهارشنبه در آیین افتتاح و بهره برداری مجتمع کشتارگاهی صنعتی و مکانیزه قم افزود: وجود دامشهر و شهرک لبن به عنوان نقطه تبادل دام کشور در قم یک امتیاز بسیار ارزنده ای برای این استان است.

وی همچنین وجود مجتمع های کشت و صنعت در قم را مورد توجه قرار داد و گفت: سیاست استان در بخش کشاورزی مبتنی بر اصلاح الگوی کشت و سازگار با مساله کم آبی و در عین حال به کارگیری شیوه های نوین آبیاری و مطابق با مساله محیط زیست است.

استاندار قم تصریح کرد: سرجمع این سیاست ها در جوار تهران به عنوان پایتخت و مرکز ثقل تمرکز جمعیتی کشور می تواند برای این استان موقعیت ممتازی را رقم بزند تا در موضوع تکمیل زنجیره تولید موفق تر عمل نموده و زمینه ارائه خدمات و محصولات با کیفیت به شهروندان را نیز فراهم کنیم.

وی بیان کرد: در راستای به فعلیت رساندن ظرفیت های استان در تولید و فرآوری محصول های مختلف کشاورزی و دامی طرح های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید را طراحی و تدوین کردیم.

استاندار همچنین با اشاره به طرح کشتارگاه صنعتی قم افزود: طبق سیاست های دولت تدبیر و امید قصد داریم تا از بخش تعاون در کنار بخش خصوصی حمایت کنیم و این طرح نیز از طرح هایی است که توسط بخش تعاونی آماده بهره برداری شده است.

وی گفت: اتمام طرح های نیمه تمام و احیای واحدهای راکد صنعتی نیز از سیاست های استان است و این طرح هم سمبل اجرایی شدن چنین سیاستی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها